Umelá inteligencia od Google dokáže vyhodnotiť obrázok už aj z estetického hľadiska | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Umelá inteligencia od Google dokáže vyhodnotiť obrázok už aj z estetického hľadiska

AI umela inteligencia

Novinky

Umelá inteligencia od Google dokáže vyhodnotiť obrázok už aj z estetického hľadiska

Vývoj technológií sa posúva každým dňom výrazne dopredu a výnimkou nie je ani umelá inteligencia (AI), ktorá napreduje v posledných rokoch najrýchlejšie v histórii.

Google prináša technológiu hodnotenia kvality obrázkov

V priebehu posledného obdobia sa popísalo o umelej inteligencii v spojitosti s fotografickými aplikáciami toho celkom dosť. Napríklad Microsoft predstavil technológiu rozpoznávania predmetov v rámci obrázkov. Najnovšie však Google posúva svet AI opäť o kúsok ďalej. Totiž AI by sa mohla stať čoskoro aj „umeleckým kritikom“ a to na základe technológie Neural Image Assessment / Honotenie Neurálneho Obrazu (NIMA), ktorá využíva hĺbkovú neurónovú sieť na vyhodnocovanie fotografií na základe toho čo si myslí, že by ste chceli vidieť a to nie len po technickej, ale aj estetickej stránke.

Táto technológia pritom vychádza z histórie hodnotení obrázkov (napr. ako sú súťaže fotografií), kde získava informácie o kvalite obrázkov z viacerých oblastí. Využitie tejto technológie môže byť pritom celkom široké. Napríklad môže pomôcť pri triedení a vyhľadávaní vhodných fotografií.

Zdroj: Engadget.com, úvodný obrázko: Pixabay

TIP  Satya Nadella tvrdí, že roboty a umelá inteligencia nikdy nenahradia ľudí na pracovných pozíciách

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.