Údajne by sme sa mohli dočkať Nokie 1, ktorá by mala prísť v rámci programu Android Go | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Údajne by sme sa mohli dočkať Nokie 1, ktorá by mala prísť v rámci programu Android Go

ANDROID

Údajne by sme sa mohli dočkať Nokie 1, ktorá by mala prísť v rámci programu Android Go

Začiatkom tohto mesiaca sme vám priniesli report týkajúci sa nového operačného systému z kuchyne Google – Android Go. Jedná sa odľahčenú verziu operačného systému Android, ktorá je optimalizovaná pre zariadenie s 512MB až 1GB RAM.

Spoločnosť HMD počas uplynulého roka priniesla na trh viacero smartfónov, ktoré niesli číselné označenia ako sú Nokia 6, Nokia 7 a ďalšie. Avšak absentovala Nokia 1. To by sa malo však čoskoro zmeniť. Spoločnosť totiž podľa najnovších informácií údajne plánuje priniesť zariadenie Nokia 1 v marci budúceho roku. Smartfón by mal byť poháňaný operačným systémom Android Go. Už asi ako tušíte tak smartfón by mal patriť do kategórie takzvaných low-entry smartfónov. Inými slovami bude určený pre menej náročných zákazníkov. Eldar Murtazin, ruský žurnalista ďalej uvádza, že smartfón by mal ponúknuť 1GB RAM, 8GB úložného priestoru a HD displej. Cenovka by mala byt okolo 80€.

Nokia 1 nebude jediným smartfónom, ktorý na trh príde s operačným systémom Android Go. Na obdobnom zariadení podľa dostupných informácií pracuje aj spoločnosť Huawei.

Zdroj: WinFuture.de

TIP  HTC má hlavu v smútku. Príjmy spoločnosti neustále klesajú a smartfóny sa nepredávajú

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať ANDROID

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.