Údajne by sme sa mohli dočkať Nokie 1, ktorá by mala prísť v rámci programu Android Go | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Údajne by sme sa mohli dočkať Nokie 1, ktorá by mala prísť v rámci programu Android Go

ANDROID

Údajne by sme sa mohli dočkať Nokie 1, ktorá by mala prísť v rámci programu Android Go

Začiatkom tohto mesiaca sme vám priniesli report týkajúci sa nového operačného systému z kuchyne Google – Android Go. Jedná sa odľahčenú verziu operačného systému Android, ktorá je optimalizovaná pre zariadenie s 512MB až 1GB RAM.

Spoločnosť HMD počas uplynulého roka priniesla na trh viacero smartfónov, ktoré niesli číselné označenia ako sú Nokia 6, Nokia 7 a ďalšie. Avšak absentovala Nokia 1. To by sa malo však čoskoro zmeniť. Spoločnosť totiž podľa najnovších informácií údajne plánuje priniesť zariadenie Nokia 1 v marci budúceho roku. Smartfón by mal byť poháňaný operačným systémom Android Go. Už asi ako tušíte tak smartfón by mal patriť do kategórie takzvaných low-entry smartfónov. Inými slovami bude určený pre menej náročných zákazníkov. Eldar Murtazin, ruský žurnalista ďalej uvádza, že smartfón by mal ponúknuť 1GB RAM, 8GB úložného priestoru a HD displej. Cenovka by mala byt okolo 80€.

Nokia 1 nebude jediným smartfónom, ktorý na trh príde s operačným systémom Android Go. Na obdobnom zariadení podľa dostupných informácií pracuje aj spoločnosť Huawei.

Zdroj: WinFuture.de

TIP  Kopíruje či nekopíruje? LG tvrdí, že dizajn iPhone X smartfónu nekopíruje. Týmito argumentmi nás chce presvedčiť!

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať ANDROID

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie. V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.