Uber v Bratislave končí! Prevádzku pozastavuje na dobu neurčitú | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Uber v Bratislave končí! Prevádzku pozastavuje na dobu neurčitú

Novinky

Uber v Bratislave končí! Prevádzku pozastavuje na dobu neurčitú

Uber v Bratislave končí! Prevádzku pozastavuje na dobu neurčitú

Aplikáciu Uber hádam netreba nikomu z Vás predstavovať. Táto služba sa v uliciach hlavného mesta rozbehla neuveriteľne rýchlo a našla si tisícky zákazníkov. Mnohí cestujúci využívali Uber ako lacnejšiu alternatívu taxislužieb, ktorých renomé nie je v bratislavských uliciach zrovna najpozitívnejšie. Pochopiteľne, nová konkurencia sa samotným taxikárom nepozdávala a v minulom roku taxikári zorganizovali niekoľko protestov. Nahnevanosť bratislavských taxikárov vyústila až v podaní žaloby na súd, ku ktorej doložili aj svoje požiadavky. Bratislavský okresný súd taxikárom vyhovel a služba Uber sa rozhodla k ráznemu kroku. Svoje služby v Bratislave pozastavuje až do doby, kým sa všetky okolnosti nevyjasnia.

Okresný súd ešte nedodal spoločnosti Uber oficiálne rozhodnutie

Spoločnosť Uber sa v tomto momente zachovala naozaj ústretovo. Okresný súd ešte žiadne oficiálne rozhodnutie spoločnosti nedodal a tým pádom by mohla prevádzku vykonávať až do doručenia rozhodnutia. S touto situáciou sa ale bude musieť zmieriť každý fanúšik Uberu a spoločne si budeme musieť počkať na kroky, ktoré spoločnosť Uber podnikne po doručení súdneho rozhodnutia.

Uber rozoslal mail všetkým vodičom a cestujúcim z Bratislavy

V oficiálnom maili od spoločnosti Uber sa píše: ” Od dnes, 27. marca 2018, od 22h Uber pozastavuje službu v Bratislave. Toto rozhodnutie naväzuje na včera zverejnené informácie o tom, že nás Slovenský súd požiadal o ukončenie prevádzky. Vyjadrenie súdu sme zaznamenali napriek tomu, že sme zatiaľ neobdržali oficiálne rozhodnutie. Rozhodli sme sa preto, že prevádzku v Bratislave pozastavíme do doby, než sa situácia vyjasní.

Ospravedlňujeme sa, že toto rozhodnutie prišlo nečakane, a usilovne pracujeme na tom, aby sme službu čo najskôr opäť obnovili.

Aj naďalej sa s nami môžeš odviezť v 88 krajinách po celom svete. “

Zdroj: vlastný

TIP  Koniec Opportunity Roveru na Marse? NASA s ním stratila spojenie po silnej prašnej búrke
Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.