Uber si na zariadeniach s Windows 10 už nezavoláte | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Uber si na zariadeniach s Windows 10 už nezavoláte

Novinky

Uber si na zariadeniach s Windows 10 už nezavoláte

Uber si na zariadeniach s Windows 10 už nezavoláte

Službu Uber zrejme pozná väčšina z Vás a netreba ju nijako extra predstavovať. V skratke ide o spoľahlivý spôsob dopravy ako sa dostať z bodu A do bodu B a vo väčšine prípadov Vás vyjde o čosi menej ako klasický taxík. Keďže sa jedná o akúsi službu na zavolanie, Uber musí mať vytvorenú špičkovú a ľahko ovládateľnú aplikáciu, vďaka ktorej si zavoláte svojho vodiča. Aplikácia je dostupná na platformách Android, iOS, Windows 10 aj Windows 10 Mobile, no poslednými dvomi platformami to ide čoraz rýchlejšie dole vodou. UWP aplikácia Uber pre Windows 10 zažíva v poslednej dobe naozaj veľké problémy a až teraz sa dozvedáme, čo sa vlastne stalo.

Všetko to začalo “pokazenými” aktualizáciami

Aplikácia Uber pre Windows 10 sa začala “kaziť” už pred niekoľkými mesiacmi. Aplikácia na desktopoch ako aj na smartfónoch nedokázala vyhľadať niektoré adresy alebo nevedela určiť polohu zákazníka. Pochopiteľne, aplikácia sa kvôli týmto chybám stala nepoužiteľná, no spoločnosť Uber chyby časom vôbec neodstraňovala. Na stránke aplikácie v obchode Microsoft Store sa nachádza hneď niekoľko nepríjemných komentárov, no používatelia majú jednoducho pravdu.

Podpora aplikácie bola ukončená

Jednému z naštvaných používateľov to zrejme nedalo a rozhodol sa kontaktovať priamo podporu spoločnosti Uber. V správe od podpory spoločnosti sa dozvedel celkom nepríjemnú, no dosť očakávanú informáciu. V odpovedi sa píše, že spoločnosť Uber už skončila s podporou aplikácie pre operačný systém Windows a používatelia môžu ich služby využívať prostredníctvom zariadení s operačným systémom iOS 7 a vyšším alebo s Androidom Jelly Bean a novším.

TIP  Smartfón Xiaomi Mi A2 sa objavil v e-shope. Poznáme cenu ako aj špecifikácie. Revolúcia to však nebude

Opúšťanie developerov od platformy Windows 10 Mobile nie je nič nové, no opustenie desktopového Windowsu je celkom novinka. Keďže sa jednalo o UWP aplikáciu a spoločnosť Uber nevidela v mobilnom Windowse zmysel, radšej sa rozhodla pre úplné ukončenie aplikácie, ako pre vytvorenie separátnej aplikácie pre Windows 10. Používali ste/ používate aplikáciu Uber? Dajte nám vedieť do komentárov.

Uber
Uber
Developer: Uber Technologies Inc.
Price: Free

Zdroj: mspoweruser.com

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.