Twitter onedlho zakáže promovanie kryptomien a stránok s kryptopeňaženkami | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Twitter onedlho zakáže promovanie kryptomien a stránok s kryptopeňaženkami

Novinky

Twitter onedlho zakáže promovanie kryptomien a stránok s kryptopeňaženkami

Twitter onedlho zakáže promovanie kryptomien a stránok s kryptopeňaženkami

Stránka Twitter ide v šľapajách Facebooku a Googlu a do dvoch týždňov úplne zakáže promovanie kryptomien a stránok s kryptopeňaženkami, informoval o tom portál Sky News.

Reklamy by mali zo stránky zmiznúť do dvoch týždňov

Prvé kroky v boji proti podvodnému obchodovaniu s kryptomenami začala spoločnosť Facebook už v januári, kedy definitívne zakázala reklamy na digitálne kryptomeny ako Bitcoin alebo Ethereum. Spoločnosť Google tak učinila len pred týždňom a do tohto boja sa konečne zapája aj Twitter. Portál Sky News informoval o tom, že nové pravidlá pre inzerciu by zakázali celosvetové reklamy stránok s prvotnou ponukou kryptomincí (stránky ktoré používateľov nabádajú na prvotnú investíciu), stránky ktoré kryptomeny predávajú a taktiež stránky poskytujúce služby napríklad ako kryptopeňaženka. Postupom času stránka zrejme zakáže aj samotné stránky pre obchodovanie s kryptomenami, no pravdepodobne budú zakázané iba podvodné stránky na obchodovanie. Zo stránky Twitter by mali podobné reklamy zmiznúť už do dvoch týždňov.

Twitter urobil malé kroky vpred už v minulosti

Nejedná sa o prvý krok, ktorý stránka Twitter urobila v boji proti podvodnému obchodovaniu s kryptomenami. Stránka už pred niekoľkými dňami oznámila, že začína s blokovaním falošných účtov, ktoré sa vydávali za celebrity a od fanúšikov si žiadali podporu v podobe malého príspevku kryptomeny. V budúcnosti sa na podobný krok odvážia zrejme aj ďalšie veľké web stránky a sociálne siete. Boj proti podvodnému obchodovaniu s kryptomenami je naozaj dôležitý krok vpred.

TIP  Tesla Model 3 prešla rekordnú vzdialenosť na jedno nabitie. Odmietla sa však znova nabiť

Zdroj: theverge.com, úvodný obrázok (Pexels.com)

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.