Tri dôvody prečo kúpiť telefón od Microsoftu svojmu dieťaťu | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Tri dôvody prečo kúpiť telefón od Microsoftu svojmu dieťaťu

Novinky

Tri dôvody prečo kúpiť telefón od Microsoftu svojmu dieťaťu

Vždy máte telefón pod kontrolou

Moderné smartphony nie sú klasické telefóny z 90 rokov, ponúkajú množstvo funkcií, ktoré v minulosti neboli samozrejmosťou a hlavne neboli tak ľahko prístupné. Dnešné telefóny nezvládajú len klasické telefonovanie, smskovanie, ale aj také, ktoré môžu byť svojím obsahom nevhodné pre mládež (napr. aplikácie ponúkajúce rôzne zoznamky s erotickým kontextom,..) a preto rodičia ocenia funkciu „Family Safety“, ktorá umožňuje rodičom nastaviť rôzny typy aplikácií v mobilnom telefóne, ktoré považuje za vhodné pre svoje ratolesti alebo dokážu obmedziť nezodpovedné nakupovanie „hier a aplikácií“ podľa nimi zadaných kritérií.

Deti často strácajú veci, čo pre Windows Phone nie je veľký problém. Ďalšou užitočnou funkciou, ktorú ponúka operačný systém od Microsoftu je „find my phone“, ktorá umožňuje nájsť telefón bez väčšej námahy prostredníctvom pár klikov na internete. Mnohí rodičia využívajú túto funkciu aj na kontrolu svojich detí v prípadoch keď „nevedia“ kde sa ich ratolesť nachádza.

V neposlednom rade dôležitú úlohu zohráva aj cena. Veľa ľudí si myslí, že kvalita sa počíta prostredníctvom ceny, avšak takéto zmýšľanie je chybné. Ako príklad môžeme uviesť prémiový telefón od Apple Iphone 5c, ktorého cena sa pohybuje cca na úrovni 500 eur, ktorý keď porovnáme napr. s Lumiou 635, ktorá je výrazne lacnejšia (cca 150 eur), zistíme, že ponúka väčšinu funkcií prémiového telefónu od Apple v rovnakej kvalite (v niektorých prípadoch ho aj prevyšuje napr. v citlivosti displeja, prémiové aplikácie ako je napr. Nokia Drive,…).

TIP  Microsoft spúšťa ďalšie podmorské datacentrum. Jeho úlohou je skvalitnenie cloudových služieb v pobrežných mestách
Pokračuj v čítaní

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.