Tretinu TV a videoobsahu sledujeme cez on-demand služby | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Tretinu TV a videoobsahu sledujeme cez on-demand služby

TECH

Tretinu TV a videoobsahu sledujeme cez on-demand služby

Práve zverejnená štúdia ConsumerLab „TV & Media Report 2015“ odhalila, že spotrebitelia dnes trávia v priemere šesť hodín týždenne sledovaním on-line streamovaného videa – či už sú to televízne seriály, filmy či iné programy. Táto cifra sa od roku 2011 zdvojnásobila. Ak prirátame nahrávaný a sťahovaný obsah, celkový podiel televízie a videa sledovaných cez video-on-demand (VOD) služby, predstavuje 35 percent.

Správa, vychádzajúca raz ročne, reprezentuje 680 miliónov ľudí a je jednou z najväčších svojho druhu. Prieskumu, ktorý štúdii predchádzal, sa zúčastnilo 22,500 ľudí rôznych vekových skupín v dvoch desiatkach krajín, pričom boli zastúpené všetky významné regióny, vrátane Európy.

unnamed

Podľa správy Ericssonu sa sledovanie videoobsahu presúva stále viac do mobilných zariadení: 61 percent majiteľov smartfónov denne sleduje videoobsah na svojom mobilnom zariadení. To predstavuje 71-percentný nárast od roku 2012. Analytici Ericssonu si pod drobnohľad zobrali aj na spotrebiteľské správanie mladšej generácie. Ak berieme do úvahy aj tablety, laptopy a smartfóny, takmer dve tretiny času, ktorý tínedžeri strávia sledovaním TV a videa, sa odohráva na mobilnom zariadení.

unnamed (1)

Nárast sledovanosti v poslednom období zaznamenali aj platformy vysielajúce obsah vytvorený spotrebiteľmi (UGC platformy). Takmer 1 z 10 spotrebiteľov sleduje YouTube viac ako tri hodiny denne a jeden z troch považuje za dôležité, aby mohol takýto obsah sledovať na svojej domácej televízii. Ako ďalej uvádza správa Ericssonu, dôležitosť médií ako YouTube rastie aj vďaka vzdelávacím a inštruktážnym videám, ktoré spotrebitelia sledujú v priemere 73 minút za týždeň.

TIP  Prvé odhady ceny skladateľného smartfónu od Samsungu hovoria, že to nebude lacný špás. Toľkoto by mal stáť!

Anders Erlandsson, Senior Advisor v Ericsson ConsumerLab, dodáva:

„Pokračujúci nárast dopytu po streamovaných VOD a UGC službách odráža dôležitosť troch špecifických faktorov, ktoré sú pre dnešných divákov dôležité: výborný obsah, flexibilita a vysoká kvalita zážitku. Ak majú byť nové obchodné modely v oblasti TV a videa atraktívne a relevantne pre spotrebiteľa, mali by stáť práve na týchto troch pilieroch.“

Ďalšie dôležité poznatky správy Ericsson ConsumerLab TV & Media Report 2015:

Nárazové sledovanie mení pravidlá hry: Sledovanie viacerých epizód v rade sa rýchlo stalo kľúčovým elementom sledovania online TV a videa. Zvykli si na to predovšetkým predplatitelia VOD služieb ako Netflix, Amazon Prime, či HBO. Až 87 percent z nich týmto spôsobom sleduje program aspoň raz za týždeň.

Nie je jednoduché nájsť zaujímavý obsah: Polovica spotrebiteľov, ktorí sledujú klasickú TV tvrdia, že prakticky každý deň zápasia s tým, že nemôžu nájsť v TV programe nič zaujímavé.

Rôzne balíky, rôzny prístup: Je tu 22 percent spotrebiteľov, ktorí nikdy nemali platenú televíznu službu, ale platia za over-the-top (OTT) služby.

Klasická, lineárna TV zostáva stále TOP: Popularita lineárnej TV zostáva vysoká, najmä preto, že poskytuje možnosť sledovať prémiový obsah a živé vysielanie, napríklad šport. Zároveň má aj určitú sociálnu hodnotu – napríklad spoločné rodinné sledovanie programu.

Zdroj: tlačová správa spoločnosti Ericsson

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Napíš nám na info@windowscentrum.sk

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať TECH

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.