Trekstor WinPhone 5.0 svoju kampaň nezvládol a do výroby sa zrejme nikdy nedostane | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Trekstor WinPhone 5.0 svoju kampaň nezvládol a do výroby sa zrejme nikdy nedostane

Novinky

Trekstor WinPhone 5.0 svoju kampaň nezvládol a do výroby sa zrejme nikdy nedostane

Po takmer mesiaci Vám opäť prinášame novinky ohľadom pripravovaného smartfónu WinPhone 5.0 od nemeckého výrobcu elektroniky Trekstor. Ten pred mesiacom rozbehol kampaň na stránke Indiegogo a cieľom spoločnosti bolo vyzbierať 500 000 eur. Kampaň odštartovala v celkom veľkom štýle a za pár dní sa našli stovky priaznivcov, ktorí si jeden z najnovších Windows smartfónov objednali v predstihu. Po pár hodinách spoločnosť vyzbierala viac ako 25 000 eur a chvíľu to vyzeralo naozaj tak, že sa smartfón dostane do výroby a tým pádom aj do klasického predaja. Aj keď cieľ vyzeral na prvý pohľad splniteľne, musíme so smútkom skonštatovať, že WinPhone 5.0 svoju kampaň nezvládol a tým pádom sa zrejme nikdy nedostane do predaja.

Za mesiac sa do kampane pripojilo iba 120 ľudí

Štart kampane bol naozaj rapídny, no ošiaľ bol zrejme iba chvíľkový. WinPhone 5.0 spadá pod skupinu smartfónov strednej triedy, no používatelia v ňom zrejme nevideli dostatočný potenciál, čomu sa určite nemôže nikto čudovať, keďže je Windows Mobile už dobrú chvíľu mŕtvy. Pomocou kampane sa za jeden deň vyzbieralo až 22 000 eur od 125 rôznych záujemcov, no za celý mesiac sa tieto čísla zdvihli iba dvojnásobne. Vyzbieraná suma je momentálne na úrovni 47 682 eur, ktorá bola dokopy vyzbieraná od 254 záujemcov. Kampaň sa končí už o 24 hodín a pokiaľ sa nestane zázrak, smartfón v reálnej podobe nikdy neuvidíme.

TIP  Najnovšia aktualizácia pre mobilné smartfóny s Windowsom prináša niekoľko drobných vylepšení

Vyzerá to tak, že okrem smartfónu Wileyfox Pro, už neuvidíme žiadny nový Windows 10 Mobile smartfón, teda až dovtedy, pokiaľ Microsoft nejaký neprinesie. Pokiaľ by si pre nás aj Microsoft niečo chystal, napríklad v podobe skladacieho smartfónu, nedočkáme sa ho skôr ako na jeseň budúceho roku a dovtedy mobilnú Windows platformu opustia aj tí najviac skalní používatelia.

Zdroj: windowslatest.com, úvodný obrázok (Windowsarea.de)

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.