Toto sú všetky dostupné smartfóny s Androidom One na trhu | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Toto sú všetky dostupné smartfóny s Androidom One na trhu

Xiaomi Mi 1A

ANDROID

Toto sú všetky dostupné smartfóny s Androidom One na trhu

Program Android One bol pôvodne navrhnutý pre cenovo najdostupnejšie smartfóny so slabším hardvérom, ktoré potrebujú získavať nové aktualizácie bez akýchkoľvek problémov. Spoločnosť Google však časom svoje plány zmenila a tento program je aktuálne dostupný pre množstvo výrobcov. Je zaujímavé, že dnes nájdeme na trhu iba pár výrobcov, ktorí sa rozhodli ísť programom Android One.

V súčastnosti na trhu nájdeme iba niekoľko smartfónov, ktoré bežia na systéme Android One. Konkrétne tu máme smartfóny: Nokia 8 Siricco, Nokia 7 Plus, Nokia 6.1, Xiaomi Mi A1, Motorola Moto X4, HTC U11 Life, Y! Mobile X1 / X2 / S1 / S2 a General Mobile GM6 / GM5 / GM5 Plus. Tieto všetky smartfóny tak bežia na úplne čistom Androide, ktorý je maximálne zjednodušený a prispôsobený k čo najlepšiemu výkonu.

Android One si stále razí cestu v segmente smartfónov pomaly

Spoločnosť HMD Global (Nokia) vydala vyhlásenie už pred pár týždňami, že všetky nové smartfóny budú bežať na programe Android One. V praxi to tak znamená, že každý model pobeží na maximálne optimalizovanom systéme a ďalším bonusom bude dlhšia softvérová podpora zo strany samotného výrobcu. Do budúcna očakávame, že podobným krokom sa vydajú aj ďalší výrobcovia. Len pred nedávnom bola predstavená nová Motorola Moto X4, ktorá taktiež beží na čistom Androide.

Zdroj: androidcentral.com, úvodný obrázok: vlastný

TIP  Android Auto získava rýchlu možnosť zobrazenia kontaktov. Vykonanie hovoru tak bude jednoduchšie a rýchlejšie
Pokračuj v čítaní

Windowscentrum.sk je veľmi zaujímavý internetový magazín, ktorý sa focusuje na Windows, Android, iOS, Apple a ďalšie zaujímavé témy. Píšeme taktiež o moderných technológiách, gadgetoch či autách.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať ANDROID

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.