Toto sú novinky v najnovšom zostavení pre Windows 10 – Build 16199 | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Toto sú novinky v najnovšom zostavení pre Windows 10 – Build 16199

Novinky

Toto sú novinky v najnovšom zostavení pre Windows 10 – Build 16199

Už dva dni tu je nové zostavenie ako pre Windows 10 Mobile tak aj pre Windows 10 zariadenia. Viacero noviniek sa však dočkali len desktop zariadenia, tie mobilné dostali viac menej len opravy, a preto sa v dnešnom prehľade noviniek zameriame hlavne na vylepšenia pre PC zostavy.

Novinky a vylepšenia pre PC  – Windows 10 Build 16199

Prvou výraznejšou zmenou v rámci aktualizácie prešla funkcia MyPeople (MojiĽudia), kde pribudli animované emotikony, ktoré sa po novom zobrazujú na pracovnej ploche, priamo nad pripnutým kontaktom. Celkom cool, čo poviete? Pribudli tak isto notifikácie o počte neprijatých správ.

Zdroj: Windows blog

Ďalšou novinkou v rámci funkcie MyPeople je sú aj možnosti zdieľania súborov s jednotlivými kontaktmi – pribudla možnosť drag-and-drop, teda posuň a polož. Inými slovami po novom vám postačí len pretiahnuť súbor na kontakt, s ktorým chcete zdieľať súbor.

Zdroj: Windows blog

Microsoft ďalšou novinkou poteší najmä hráčov počítačových hier, totiž aktualizoval herný panel o nové možnosti prenášania zvuku ako aj Nastavenia boli doplnené o tipy a videá ako narábať s jednotlivými nastaveniami.

Zdroj: Windows blog

Senzor úložiska je ďalšia funkcia, ktorá prešla aktualizáciou. Konkrétne pribudli nové možnosti automatického mazania zo zložky stiahnutých súborov po 30 dňoch.

Zdroj: Windows blog

Microsoft ďalšou novinkou poteší Android fanúšikov, Cortana totiž dokáže spárovať upozornenia o prichádzajúcich hovorov aj s Android zariadením.

Zdroj: Windows blog

Zdroj: Windows blog, úvodný obrázok (vlastný)

TIP  Windows 10 April Update si na zariadeniach s vybranými Intel SSD úložiskami nenainštalujete

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.