Toto sú 4 najlepšie novinky, ktoré prinesie Windows 10 Redstone 4 aktualizácia („Spring Creators Update“) | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Toto sú 4 najlepšie novinky, ktoré prinesie Windows 10 Redstone 4 aktualizácia („Spring Creators Update“)

Novinky

Toto sú 4 najlepšie novinky, ktoré prinesie Windows 10 Redstone 4 aktualizácia („Spring Creators Update“)

V dnešných skorých hodinách sme vám priniesli informácie o dostupnosti ďalšej veľkej aktualizácie pre počítače s operačným systémom Windows 10. Konkrétne sme vám priniesli správy o tom, že Redstone 4 aktualizácia ponesie oficiálne názov „Spring Creators Update“ a v prípade apríli.

Nižšie vám prinášame výber niektorých funkcií, na ktoré sa môžeme tešiť.

Časová OS vo Windows 10

Jedna z najväčších a zároveň najočakávanejších funkcií, ktorú sme mnohí čakali už v Redstone 3 aktualizácii je Časová OS. Táto funkcia prinesie prehľad aktivít skrz všetky zariadenia využívajúce túto funkciu. Zároveň budete môcť pokračovať v nedokončenej práci na ďalšom zariadení v bode, v ktorom ste skončili.

Zdroj: microsoft

Fluent Desing bude ešte hlbšie integrovaný v rozhraní

Aktuálne prvky dizajnového jazyka Fluent Desing môžeme v súčasnej verzii Windowsu vidieť v obmedzenom množstve. Redstone 4 aktualizácia by mala tento dizajnový jazyk rozšíriť oveľa hlbšie. Napríklad výraznejší bude v ponuke Start, v aplikáciách ako Kalendár a Pošta a ďalšie.

Zdroj: WindowsCentral.com

Zdieľanie súborov na krátku vzdialenosť bude ešte jednoduchšie vo Windows 10

Jedna z ďalších funkcií, ktoré prinesú efektívnejšiu prácu v rozhraní Windows 10 je zdieľanie súborov, ktoré bude jednoduchšie ako bolo tomu doteraz. Tešiť sa totiž môžeme na funkciu „Nearby Share“, teda Blízke zdieľanie. Ako to bude vyzerať v praxi si môžete pozrieť nižšie vo videu.

Microsoft Edge bude ešte lepší ako doteraz

Internetový prehliadač Microsoft Edge je neoddeliteľnou súčasťou Windowsu a o to viac nás teší, že Microsoft na ňom neustále aj naďalej pracuje. Ako môžete vidieť nižšie tešiť sa môžeme napríklad na zmenu v UI rozhraní v podobe pridania Acrylic efektov, podpore EPUB a pridania podpory  PWA / progresívnych webových aplikácií (Progressive web apps).

TIP  Rozšírenie, ktoré má vo svojom PC viac ako 2 milióny používateľov sleduje vašu históriu aj v inkognito móde

Zdroj: WindowsCentral.com

Ak by ste chceli vyskúšať všetky tieto novinky skôr ako budú oficiálne dostupné tak vám odporúčame stať sa členom programu Windows Insider kde môžete tieto funkcionality testovať už dnes.

Zdroj: WindowsCentral.com

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.