Toto je najmenší notebook na svete - GPD Pocket, ale tá cena nie je pre každého | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Toto je najmenší notebook na svete – GPD Pocket, ale tá cena nie je pre každého

Novinky

Toto je najmenší notebook na svete – GPD Pocket, ale tá cena nie je pre každého

Spomínate si ešte zariadenie GPD Pocket? Samotnému zariadeniu sme venovali v rámci našich stránok viacero príspevkov a dnes sa dostali do obehu ďalšie správy o ňom.

GPD Pocket je doslova malý prenosný počítač, ktorý sa zmestí do väčšieho vrecka. Od ostatných zariadení ho však odlišujú parametre ako aj operačný systém, ktorý v tomto prípade je plnohodnotný Windows 10, taký istý ako ho poznáme na „normálnych desktopoch“.

Svoju cestu toto zariadenie začalo ešte na crowdfundingovej sieti Indiegogo, kde za niekoľko hodín prekonala svoj 200.000 cieľ s tým, že do predaja sa dostane už v júli tohto roka, avšak stále jeho distribúcia v tomto čase je otázna. Mimochodom, celkovo sa podarilo vyzbierať až 3 milióny dolárov.

Prejdime však teraz k špecifikáciám zariadenia. Odhliadnuc od toho, že celé telo je vyhotovené z hliníka, tak v jeho útrobách nájdeme procesor značky Intel Atom, ktorému sekunduje 8GB operačnej pamäte a 128GB SSD disk. Dominantou prednej strany však je 7“ FULL HD displej. Nechýba ani výbava v podobe podpory Bluetooth, USB 3.0 portu, HDMI či USB-C konektor, prostredníctvom ktorého je možné pripojiť cez špeciálny dock sadu ďalších konektorov.

Zdroj: businessinsider.com

Čo však cena? Výrobca si za zariadenie nechá skutočne slušne zaplatiť – 600 dolárov, čo je cenovka kvalitnejších notebookov. Má podľa vás toto zariadenie svoje miesto na trhu?

TIP  5 skvelých funkcií, o ktorých ste nevedeli v novom Gmaile

Zdroj: businessinsider.com, vlastný, úvodný obrázok 

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.