Toto je HP notebook s ARM procesorom, ktorý poháňa Windows 10 | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Toto je HP notebook s ARM procesorom, ktorý poháňa Windows 10

Novinky

Toto je HP notebook s ARM procesorom, ktorý poháňa Windows 10

Toto je HP notebook s ARM procesorom, ktorý poháňa Windows 10

Posledné dni na Geekbenchi boli celkom rušné. Počas včerajšieho dňa sme sa mohli dozvedieť o prvých výkonnostných výsledkoch Windowsu 10 bežiaci na ARM procesore, ktoré po pravde moc neohúrili, avšak ako v závere sme písali, Microsoft či Snapdragon má ešte relatívne dostatok času na prípadnú optimalízciu a druhým dychom sme naznačili, že aplikácie bežiaci cez ARM Emulátor môžu mať úplne iné výkonnostné požiadavky.

Unikol obrázok ako aj prvé špecifikácie HP notebooku s Windowsom 10 a ARM procesorom

Dnes internet obehli informácie týkajúce sa pripravovaného notebooku od spoločnosti HP, ktorý beží na operačnom systéme Windows 10, avšak ktorého srdcom je ARM procesor. Na prvom obrázku nižšie môžete vidieť „črevá“ pripravovaného zariadenia, ktoré sú procesor Qualcom CSL s ôsmimi jadrami ,  8GB RAM pamäte pravdepodobne s 128/256GB úložného priestoru.

Zdroj: Windowslatest

Druhý obrázok nižšie zas zachytáva vzhľad zariadenia, ktoré podľa všetkého by malo dosahovať rozmer väčšieho smartfónu, ktorý však „pribral“ v páse.

Zdroj: Windowslatest.com

Zdroj: Windowslatest.com

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

1 Comment

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímať
Naše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímať
To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie