Najčítanejší Windows 10 portál

Tip redakcie: Gps monitor & webcam

Gps monitor & webcam je užitočná aplikácia, ktorú ocenia hlavne fanúšikovia cestovania.

Pri úvodnom spustení aplikácie je potrebné zapnúť v nastaveniach funkcionalitu Geolocation, ktorá je nevyhnutná k plnohodnotnému využívaniu všetkých funkcií aplikácie. Následne Vás aplikácia presmeruje na domovskú stranu, kde prvou funkcionalitou, ktorú aplikácia ponúka je možnosť GPS kde vám ukáže aktuálne súradnice vašej polohy, ktoré si môžete pozrieť aj na mapových podkladoch. Po otvorení mapových podkladov následne aplikácia ponúka možnosť vyhľadania cieľovej destinácie aj s plánovačom ciest (v štýle mapa.zoznam.sk, viď obrázok nižšie), ktorý je možné dokonca zdieľať prostredníctvom e-mailu. Ďalšou zaujímavosťou tejto aplikácie je aj možnosť zmeny zobrazenie klasických dopravných máp na iné mapové podklady. Aplikácia ďalej ponúka aj možnosť navigovania prostredníctvom aplikácií tretích strán ako sú NOKIA HERE DRIVE, NOKIA HERE MAPS, NOKIA HERE TRANSIT a gMaps.

Ďalšou zaujímavou funkcionalitou, ktorú Gps monitor & webcam ponúka je aj možnosť zobrazenia verejných webových kamier a to nie len vo vašom blízkom okolí, ale aj vo väčších vzdialenostiach (viď obrázok nižšie). Túto šikovnú funkciu určite oceníte napr. v prípade keď cestujete počas dopravnej špičky, vďaka čomu si dokážete skontrolovať dopravnú situáciu na ceste do vašej cieľovej destinácie. Ďalej, aplikácia ponúka možnosť zobrazenia webových kamier z dovolenkových destinácií. Mimochodom, pri zobrazení webových kamier aplikácia ponúka aj jej zobrazenie na mape, vďaka čomu si danú lokalitu môžete ísť pozrieť aj sami na vlastné oči.

Na domovskej stránke aplikácie nájdete taktiež list s novinkami, obľúbené webové kamery z rôznych lokalít a compas.

TIP  Tento notebook, ktorý zaujme ultratenkým telom, FULL HD displejom, 6GB RAM a SSD diskom aktuálne kúpiš vďaka kupónu za cenu smartfónu strednej triedy

 

Zhrnutie funkcionalít aplikácie:

  1. Zobrazenie vašej súčasnej polohy
  2. Mapa s lokáciou vašej polohy, s možnosťou nastavenia celovej destinácie a zobrazenia cesty
  3. Online kamery vo vašej blízkosti, ako aj populárne kamery
  4. Stránku s detailmi s webkamerami
  5. Možnosť zdieľania webkamier na sociálnych sieťach (Facebook, Twitter)
  6. Ukladať obrázky z kamier do galérie s fotografiami
  7. Compas / Magnetometer (ak váš telefón podporuje túto funkcionalitu)
  8. Zoznam obľúbených webkamier

gps_monitor

Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.