Tip redakcie - Future Factory, nová hra od česko - slovenských vývojárov | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Tip redakcie – Future Factory, nová hra od česko – slovenských vývojárov

TIP REDAKCIE

Tip redakcie – Future Factory, nová hra od česko – slovenských vývojárov

Na nedeľu sme si pre Vás pripravili naozaj vydarenú hru od herného štúdia Fun 2 Robots , za ktorím stojí tím česko – slovenských vývojárov.

Zaujímavosťou je, že hra je inšpirovaná známym literárnym dielom R.U.R od spisovateľa Karla Čapka, v ktorom sa po prvýkrát objavilo pomenovanie robot. Cieľom titulu Future Factory je priniesť herný zážitok z konzolí na mobilné zariadenia. Jedná sa o rýchlu akciu, ktorá kombinuje prvky žánrov RPG, strieľačky, a roguelike.

e420d6a9-b6a9-41dc-9348-6d96ad6bbfa6

Príbeh hry je jednoduchý a zoznámite sa s ním v úvode prostredníctvom krátkeho, a pekne animovaného intra. Vžívame sa do postavy pilota, ktorý je zostrelený so svojou parokoptérou nad záhadnou továrňou. V továrni prestali platiť zákony robotiky, a stroje sa začali riadiť vlastným programom – zabiť všetko, čo sa hýbe.

92f9d940-1179-465c-b7bb-8757720053ea

Grafika hry je veľmi pekná, plynulá. Pozadie je nádherne ručne kreslené, a samotné objekty sú v 3D. Uchvátia najmä animácie súbojov, pohyby postáv, či prechod po prejdení z jednej hernej platformy do druhej. Okrem nepriateľských postáv Vám v postupe hrou bránia aj rôznorodé pasce a prekážky. Aby ste odhalili všetky tajomstvá továrne, je nutné dohrať hru viac krát.

0d68712b-ac80-48e9-b87f-3236f5a3e20d

Ovládanie hry je z nášho pohľadu asi jedinou slabinou celej hry. Na ľavej strane obrazovky ovládate pohyb pilota, na pravej zasa strieľate a mierite. A práve streľba a mierenie je pomerne zložité, a zaberie Vám nejaký čas, kým si naň zvyknete. Hra samozrejme ponúka rôzne vylepšenia a zbrane, ktoré si môžete zakúpiť za mince získané v hre, alebo za reálne peniaze pomocou mikro-transakcie.

42b336c3-a4fa-47ea-806b-02b65289d2cf

Aj napriek menšiemu nedostatku v ovládaní hodnotíme hru veľmi kladne, a rozhodne ju odporúčame minimálne vyskúšať. Hra je k dispozícií ZDARMA, zaberie Vám približne 74MB a stiahnuť si ju môžete tu:

Future Factory

Som zanieteným používateľom zariadení s OS Windows. Na tejto platforme ma najviac zaujali široké možnosti jej uplatnenia, skvelé prepojenie medzi zariadeniami, odladenosť systému a v neposledom rade aj vysoká podpora konkurenčných OS.

1 Comment
  • matko

    lol vyzera to fakt dobre

Mohlo by ťa tiež zaujímať TIP REDAKCIE

Mohlo by ťa zaujímať
To Top
Na zlepšenie kvality chodu webstránky využívame súbory cookies. Prehliadaním stránky nám dávate súhlas s ich využívaním.