Tip redakcie - Future Factory, nová hra od česko - slovenských vývojárov | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Tip redakcie – Future Factory, nová hra od česko – slovenských vývojárov

TIP REDAKCIE

Tip redakcie – Future Factory, nová hra od česko – slovenských vývojárov

Na nedeľu sme si pre Vás pripravili naozaj vydarenú hru od herného štúdia Fun 2 Robots , za ktorím stojí tím česko – slovenských vývojárov.

Zaujímavosťou je, že hra je inšpirovaná známym literárnym dielom R.U.R od spisovateľa Karla Čapka, v ktorom sa po prvýkrát objavilo pomenovanie robot. Cieľom titulu Future Factory je priniesť herný zážitok z konzolí na mobilné zariadenia. Jedná sa o rýchlu akciu, ktorá kombinuje prvky žánrov RPG, strieľačky, a roguelike.

e420d6a9-b6a9-41dc-9348-6d96ad6bbfa6

Príbeh hry je jednoduchý a zoznámite sa s ním v úvode prostredníctvom krátkeho, a pekne animovaného intra. Vžívame sa do postavy pilota, ktorý je zostrelený so svojou parokoptérou nad záhadnou továrňou. V továrni prestali platiť zákony robotiky, a stroje sa začali riadiť vlastným programom – zabiť všetko, čo sa hýbe.

92f9d940-1179-465c-b7bb-8757720053ea

Grafika hry je veľmi pekná, plynulá. Pozadie je nádherne ručne kreslené, a samotné objekty sú v 3D. Uchvátia najmä animácie súbojov, pohyby postáv, či prechod po prejdení z jednej hernej platformy do druhej. Okrem nepriateľských postáv Vám v postupe hrou bránia aj rôznorodé pasce a prekážky. Aby ste odhalili všetky tajomstvá továrne, je nutné dohrať hru viac krát.

0d68712b-ac80-48e9-b87f-3236f5a3e20d

Ovládanie hry je z nášho pohľadu asi jedinou slabinou celej hry. Na ľavej strane obrazovky ovládate pohyb pilota, na pravej zasa strieľate a mierite. A práve streľba a mierenie je pomerne zložité, a zaberie Vám nejaký čas, kým si naň zvyknete. Hra samozrejme ponúka rôzne vylepšenia a zbrane, ktoré si môžete zakúpiť za mince získané v hre, alebo za reálne peniaze pomocou mikro-transakcie.

TIP  Tento raketový smartfón od Xiaomi je teraz dostupný za najnižšiu cenu na trhu. Nepremeškaj túto skvelú ponuku!

42b336c3-a4fa-47ea-806b-02b65289d2cf

Aj napriek menšiemu nedostatku v ovládaní hodnotíme hru veľmi kladne, a rozhodne ju odporúčame minimálne vyskúšať. Hra je k dispozícií ZDARMA, zaberie Vám približne 74MB a stiahnuť si ju môžete tu:

Future Factory

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Napíš nám na info@windowscentrum.sk

1 Comment

Mohlo by ťa tiež zaujímať TIP REDAKCIE

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.