Tesla zažalovala bývalého zamestnanca, ktorý vynášal gigabajty dát. Dokonca vyvinul hackerský softvér | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Tesla zažalovala bývalého zamestnanca, ktorý vynášal gigabajty dát. Dokonca vyvinul hackerský softvér

tesla zaluje agenta

Zaujímavosti

Tesla zažalovala bývalého zamestnanca, ktorý vynášal gigabajty dát. Dokonca vyvinul hackerský softvér

Spoločnosť Tesla práve podala žalobu na svojho bývalého zamestnanca pracujúceho v Nevade, ktorého Tesla obvinila z krádeže obchodného tajomstva. Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla uviedol, že výroba automobilu Tesla Model 3 bola sabotovaná.

Podľa žaloby, ktorú Tesla vzniesla voči svojmu bývalému zamestnancovi na federálnom súde v Nevade, Martin Tripp, ktorý v októbri 2017 pracoval ako procesný technik  pre spoločnosť Teslu, sabotoval samotnú výrobu automobilu Tesla Model 3. Bývalí zamestnanec údajne narušil výrobný operačný systém a preniesol niekoľko gigabajtov údajov na externé jednotky. Medzi únikmi mali byť rôzne dôverné fotografie a videá, ktoré a týkali samotného spôsobu výroby automobilu Tesla.

Za sabotovanie výroby auta Tesla Model 3 môže mať veľký problém

Tesla vo svojej žalobe tvrdí, že Tripp stihol napísať aj vlastný počítačový kód, ktorým pravidelne exportoval rôzne interné údaje spoločnosti Tesla do rúk tretích strán. Jeho hackerský softvér tak automaticky zasielal rôzne interné informácie mimo spoločnosti Tesla. Priebeh samotnej žaloby budeme sledovať a o ďalších krokoch budeme samozrejme informovať.

Zdroj: arstechnica.com, úvodný obrázok: vlastný

TIP  Deň D je tu! Dnes sa rozhodne o výške pokuty pre Google, ktorá sa môže vyšplhať do astronomických čísel

Windowscentrum.sk je veľmi zaujímavý internetový magazín, ktorý sa focusuje na Windows, Android, iOS, Apple a ďalšie zaujímavé témy. Píšeme taktiež o moderných technológiách, gadgetoch či autách.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Zaujímavosti

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.