Tesla vraj opakuje chyby automobilového priemyslu z 80. rokov, tvrdia odborníci | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Tesla vraj opakuje chyby automobilového priemyslu z 80. rokov, tvrdia odborníci

Tesla

TECH

Tesla vraj opakuje chyby automobilového priemyslu z 80. rokov, tvrdia odborníci

Je to už nejaký čas, čo spoločnosť Tesla čelí veľkému tlaku zo strany akcionárov i verejnosti. Za všetko pritom môže pomalá výroba cenovo dostupného modelu Tesla Model 3, o ktorý je síce veľký záujem, no Tesla toto auto nedokáže vyrábať vo väčšom množstve ako 3000 kusov za týždeň. Spoločnosť pritom už dávnejšie prisľúbila navýšenie výroby na 6000 kusov týždenne, avšak do dnešného dňa sa tak nestalo a budúci majitelia na toto auto netrpezlivo čakajú pomerne dlhú dobu.

Už pred pár týždňami zakladateľ spoločnosti, Elon Musk, na sociálnej sieti Twitter napísal, že nadmerná robotizácia bola veľkou chybou. Elon Musk sa totiž domnieval, že robotmi bude možné vyrobiť autá rýchlejšie ako s ľuďmi. Teraz sa však zdá, že táto teória zlyhala. Elon Musk dokonca prezradil, že žiadal dodávateľov robotov o to, aby boli rýchlejší, čo znie pomerne bláznivo.

Tesla hľadá systém na rýchlejšiu výrobu svojich automobilov

Tesla zistila, že výroba automobilov nie je ani v dnešnej dobe jednoduchá a nie je vôbec ľahké priniesť nejaký nový výrobný systém, ktorý by ponúkol efektívnejšiu výrobu áut. Väčšina odborníkov na automobilový priemysel je presvedčených o tom, že sa má Elon Musk ešte stále čo učiť. Priemyselný analytik spoločnosti General Motors tvrdí, že Tesla sa stretáva s chybami z 80. až 90. rokov.

Určite nikto nemôže povedať, že by bola Tesla prepadák alebo neúspešný koncept automobilov budúcnosti. Táto spoločnosť totiž verejnosť aj automobilky určite prekvapila, keď prišla doslova s kožou na trh a snažila sa presadiť autonómne technológie pomerne nekompromisne. Aktuálne spoločnosť pozastavila akúkoľvek výrobu auta Tesla Model 3 a hľadá riešenia k zavedení kapacitne väčšej výroby tohto vozidla.

TIP  Tesla zažalovala bývalého zamestnanca, ktorý vynášal gigabajty dát. Dokonca vyvinul hackerský softvér

Zdroj: Arstechnica.com, úvodný obrázok: Marques Brownlee YouTube

Windowscentrum.sk je veľmi zaujímavý internetový magazín, ktorý sa focusuje na Windows, Android, iOS, Apple a ďalšie zaujímavé témy. Píšeme taktiež o moderných technológiách, gadgetoch či autách.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať TECH

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.