Tesla reaguje na ďalšiu smrteľnú nehodu! Dalo sa tomu zabrániť? | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Tesla reaguje na ďalšiu smrteľnú nehodu! Dalo sa tomu zabrániť?

Tesla

Novinky

Tesla reaguje na ďalšiu smrteľnú nehodu! Dalo sa tomu zabrániť?

Tesla reaguje na ďalšiu smrteľnú nehodu! Dalo sa tomu zabrániť?

Po veľmi vážnej smrteľnej nehode automobilu Tesla, ktorý pred pár dňami spôsobil ďalšiu smrteľnú nehodu, na spoločnosť Teslu padlo obrovské množstvo kritiky. Kritika a nedôvera v Teslu sa dokonca dostavila do takého bodu, že spoločnosť pocítila pomerne dramatický pokles v akciách. Spoločnosť Tesla teraz sa cítila k celému problému vyjadriť a priniesť na nešťastnú tragickú udalosť a jej priebeh aj vlastný pohľad a názor.

Tesla vo svojom stanovisku uvádza, že včase pred nehodou, sa autopilo zapojil do adaptívneho tempomatu, ktorý mal nastavené minimálne hodnoty. Vodič údajne dostal niekoľko vizuálnych a jedno počuteľné upozornenie na ruky, no vodič sa nezačal koncentrovať s vozidlom ani šesť sekúnd pred kolíziou. Vodič mal podľa Tesly k dispozícii až päť sekúnd, teda približne 150 metrovú neobmedzenú vzdialenosť, kedy mohol reagovať, ale záznamy o vozidle ukazujú, že zo strany vodiča už neboli vykonané žiadne kroky.

Tesla situáciu neberie na ľahkú váhu

Tesla zároveň vo svojom stanovisku svoje autonómne automobily obhajuje a tvrdí, že sú oveľa bezpečnejšie ako obyčajné autá. Podľa Tesly totiž dôjde k usmrteniu človeka o 3,7 násobne menej pri autonómnom aute v porovnaní s obyčajným autom. Tesla tiež dodala, že celosvetovo je zaznamenaných 1,25 milióna úmrtí ľudí kvôli automobilu, pričom ak by autá boli autonómne a využívali by podobné technológie ku Tesle, tak by toto číslo padlo na 350 tisíc úmrtí.

TIP  Ďalší zdroj potvrdzuje, že Andromeda OS (Surface Phone) tak skoro nepríde

Technologická spoločnosť Tesla dnes stojí v neľahkej situácii, pretože sa objavila diskusia o tom, či vôbec autonómnym autám môžeme dôverovať a čo ak bude dochádzať k častejším zlyhaniam. Už samotný Elon Musk (vizionár a zakladateľ spoločnosti Tesla) prezradil, že robia všetko pre bezpečnosť. Faktom však aj naďalej ostáva, že autonómne autá ešte nie sú dokonalé a aj preto je vyžadovaná prítomnosť a koncentrácia vodiča, ktorý by mohol predísť podobnému smrteľnému incidentu.

Zdroj: Engadget.com, Ilustračný obrázok: Marques Brownlee YouTube

Windowscentrum.sk je veľmi zaujímavý internetový magazín, ktorý sa focusuje na Windows, Android, iOS, Apple a ďalšie zaujímavé témy. Píšeme taktiež o moderných technológiách, gadgetoch či autách.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.