Tesla predstaví svoj najnovší projekt pravdepodobne už tento mesiac | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Tesla predstaví svoj najnovší projekt pravdepodobne už tento mesiac

Novinky

Tesla predstaví svoj najnovší projekt pravdepodobne už tento mesiac

Tesla predstaví svoj najnovší projekt pravdepodobne už tento mesiac

Znovu sa dostávame ku spoločnosti Tesla ktorá by mala tento mesiac po prvý krát odhaliť dlho očakávaný kamión. Ak všetko pôjde podľa plánu, tento kamión by mohol byť prelomom v dopravnej brandži.

Podľa portálu Electrek.co bol Adam Jonas, jeden z analistov firmy Morgan Stanley, veľmi nadšený z informácii ktoré sa dozvedel o tomto elektrickom kamióne triedy 8, čo sú kamióny “ťažkej triedy” určené na dlhé trasy.

Podľa Jonasa by mohla Tesla spraviť ďalší prielom, keďže by mali tieto nákladiaky byť nie len elektrické ale aj autonómne!

Podľa zatiaľ uvedených informácii by mali mať dojazd okolo 321-483 kilometrov na jedno nabitie a cena by sa mala pohybovať pri čísle 83.5 tisíc euro. To nie je až také zlé, pretože by mali byť asi o 70% úspornejšie. A dátum kedy sa dostanú do predaja? Špekuluje sa o roku 2020.

Vyzerá to všetko skvelo a preto sa nevieme dočkať na odhalenie. A ako vieme, že to bude práve september? CEO spoločnosti Tesla Elon Musk povedal na schôdzi vlastníkov akcii aby sa ukázali na predvádzacej akcii. Síce povedal, že to bude tento mesiac ale nešpecifikoval kedy. Myslíme si však, že to bude niekedy na konci pravdepodobne okolo 25 a 28 septembra, pretože práve v tieto dni sa koná autosalón v Atlante.

zdroj: futurism.com

TIP  Motorola sa zaraďuje medzi spoločnosti ako Microsoft a Samsung. Dala si patentovať skladací smartfón
Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.