Najčítanejší Windows 10 portál

Tesla pozastavila výrobu automobilu Tesla Model 3. Vieme, čo je za tým!

Zdroj: Tesla.com

Spoločnosť Tesla nečakane pozastavila výrobu svojho doteraz cenovo najdostupnejšieho automobilu Tesla Model 3. Trojkový model je pritom u verejnosti veľmi žiadaný a o Model 3ku je aktuálne tak vysoký záujem, že ho Tesla stále nestíha vyrábať a dodávať.

Hovorca Tesly prezradil, že sa nemusíme báť a pozastavenie výroby bolo plánované. Konkrétne povedal: “náš výrobný plán pre automobil Tesla Model 3 zahŕňa obdobia plánovaných prerušení v oboch fabrikách. Tieto obdobia sa používaniu na zlepšenie automatizácie a hľadanie kvalitnejších systematických riešení, ktoré môžu pomôcť k zvýšeniu produkcie automobilu. To nie je nezvyčajné a v skutočnosti sa jedná o bežný proces”.

Pozastavenie výroby Tesla Model 3 prichádza iba pár dní po tom, ako Elon Musk na sociálnej sieti Twitter priznal, že nadmerná automatizácia v spoločnosti Tesla bola chybou a ľudia sú podceňovaní. Šéf Tesly tak pravdepodobne naráža na nízku produkciu trojkového modelu a musí hľadať nové riešenia, ktoré by pomohli urýchliť proces samotnej výroby.

Tesla hľadá možnosti pre zvýšenie produkcie automobilu Tesla Model 3

Ešte minulý rok v auguste spoločnosť Tesla povedala, že očakáva do konca roka 2017 možnosť vyrobiť až 5 000 vozidiel Tesla Mode 3 za jeden týždeň. Samotný plán akosi zlyhal a tento rok v januári prišla Tesla s vyjadrením, že aktuálne vyrába 2500 modelov za týždeň a cieľom je do konca druhého štvrťroka túto produkciu zvýšiť na 5000 vozidiel za týždeň.

Tesla to v tejto chvíli nemá vôbec jednoduché a čelí veľkému tlaku zo strany verejnosti i akcionárov. Množstvo ľudí čaká za svojim automobilom Tesla Model 3 veľmi dlhé obdobie. Rovnako pomalá produkcia nepomáha k získaniu tohto cenovo najdostupnejšieho Tesla auta ani vo svete, vrátane Slovenska.

TIP  Huawei P20 Pro neobstal v teste odolnosti. Pri teste sa nečakane rozbil!
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.