Tesla Model 3 prichádza s pohonom všetkých štyroch kolies a ešte vyšším výkonom | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Tesla Model 3 prichádza s pohonom všetkých štyroch kolies a ešte vyšším výkonom

Tesla Model 3

TECH

Tesla Model 3 prichádza s pohonom všetkých štyroch kolies a ešte vyšším výkonom

Spoločnosť Tesla prezradila okolo automobilu Tesla Model 3 niekoľko zaujímavých noviniek. Elon Musk, generálny riaditeľ spoločnosti Tesla, cez víkend na svojom Twitter účte prezradil nové možnosti s Modelom 3. Ten bude teraz k dispozícii ešte s vyšším výkonom a automobil príde aj vo variante s dvomi motormi, ktorá ponúkne pohon všetkých štyroch kolies.

Musk oznámil, že vylepšený automobil Tesla model 3 bude ešte výkonnejší. Takáto varianta bude štartovať na cene zhruba 78 000 tisíc dolárov, čo je na prepočet podľa aktuálneho kurzu približne 66 208 €. Mimochodom, zrýchlenie tohto modelu z 0 km na 97 km bude len 3,5 sekundy, čo je úchvatný údaj. Vylepšený model bude oproti staršiemu ešte rýchlejší, i keď sa stále nebude môcť porovnávať s napríklad automobilom Tesla Roadster, ktorý zatiaľ svojim výkonom v rámci značky Tesla dominuje. Na trhu sa taktiež objaví varianta s pohonom všetkých štyroch kolies, ktorá bude oproti klasickej verzii drahšia o 5000 amerických dolárov.

Tesla Model 3 teraz ako “štvorkolka” alebo s vyšším výkonom

Oznámenie ohľadom noviniek spoločnosti Tesla bolo skutočne veľmi zaujímavé sledovať. Nie je to predsa tak dávno, čo sme písali o tom, že Tesla na istý čas stopla celú výrobu automobilu Tesla Model 3, pričom Elon Musk upozorňoval, že sa jednalo o plánovaný proces. Výsledkom tohto stopnutia je tak určite prispôsobenie liniek na výrobu nového modelu a samozrejme aj vyššia výrobná efektivita. Výkonnejšia varianta automobilu Model 3 bude dostupná pod označením Tesla Model 3 Perfomance. Prvé kusy nových variant budú k dispozícii už o mesiac.

TIP  Spoločnosť Oppo predstavila revolučný smartfón. V Číne vyrastá silná konkurencia pre dnešných technologických gigantov

Zdroj: arstechnica.com, úvodný obrázok: Tesla

Windowscentrum.sk je veľmi zaujímavý internetový magazín, ktorý sa focusuje na Windows, Android, iOS, Apple a ďalšie zaujímavé témy. Píšeme taktiež o moderných technológiách, gadgetoch či autách.

Mohlo by ťa tiež zaujímať TECH

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.