Tesla Model 3 prešla rekordnú vzdialenosť na jedno nabitie. Odmietla sa však znova nabiť | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Tesla Model 3 prešla rekordnú vzdialenosť na jedno nabitie. Odmietla sa však znova nabiť

Tesla model 3

Zaujímavosti

Tesla Model 3 prešla rekordnú vzdialenosť na jedno nabitie. Odmietla sa však znova nabiť

Elektrickým automobilom sa v poslednej dobe relatívne rýchlo zvyšuje dojazd na jedno nabitie a nadšenci sa neboja tieto čísla posúvať až do úplnych extrémov. Dvaja muži z Denveru sa rozhodli prekonať doterajší rekord a po 32 hodinách jazdy sa im to skutočne podarilo. Auto sa však potom z neznámych dôvodov odmietlo nabiť.

Prekonaná vzdialenosť bola vyše dvakrát väčšia ako vzdialenosť, ktorú by mal konkrétny Model 3 vykonať na jedno nabitie. Takéto neuveriteľné dojazdy dosahujú nadšenci elektromobilov čo najefektívnejšou jazdou na vopred určenej trati. Fanúšikovia Tesly Sean M. Mitchell a Erik Strait sa rozhodli na uzavretom okruhu v blízkosti letiska v Denveri nastaviť nový rokord. Dokázali to plynulou jazdou v rýchlosti 30-50 km/h na okruhu, ktorý bol dlhý iba niečo okolo kilometra a jeho celkové prevýšenie dosahovalo niečo okolo troch metrov.

Koľko sa im podarilo najazdiť?

Podľa Tesly by mal Model 3 dosahovať bežne vzdialenosť okolo 350-500 km, no dvom kamarátom sa podarilo z Tesly vymačkať až 975 kilometrov, čo je skoro dvojnásobok vrchnej hranice stanovenej výrobcom. Samozrejme treba brať do úvahy, že predpoklad od výrobcu je robený do premávky a zďaleka nie do takýchto skoro perfektných podmienok. Každopádne celá jazda bola streamovaná na YouTube a nadšenci komunikovali s divákmi pomocou komentárov. Nakoniec sa ich rekordná jazda skončila po 32 hodinách s náskokom na predošlý rekord o 75 km.

TIP  Zamestnanci Microsoftu sa búria! Microsoft údajne porušuje ľudské práva

Po vytúženom cieli si obaja išli ľahnúť a Teslu nechali nabíjať. Tá však ani po 24 hodinovom nabíjaní nebola schopná vyraziť na cesty a tak musela byť odtiahnutá do servisného centra, kde sa na ňu pozrú mechanici. Tesla Model 3 rozhodne nie je stavaná na tak dlhé trate, no skutočný problém mohla spôsobiť rada iných vecí.

Zdroj: gizmodo.com, úvodný obrázok: Tesla.com

Mohlo by ťa tiež zaujímať Zaujímavosti

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.