Tesla a AMD spolupracujú na vytvorení revolučného AI čipu pre automobilový priemysel | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Tesla a AMD spolupracujú na vytvorení revolučného AI čipu pre automobilový priemysel

Novinky

Tesla a AMD spolupracujú na vytvorení revolučného AI čipu pre automobilový priemysel

Tesla a AMD spolupracujú na vytvorení revolučného AI čipu pre automobilový priemysel

Ako Tesla napreduje vo vývoji svojich autonómnych áut, tak sa aj zvyšuje potreba inovácií ktoré treba niekam zmestiť. A tak sa rozhodla spoločnosť AMD vytvoriť jeden takýto čip. Podľa zdroja blízkeho tomuto projektu už Tesla dostala prvú zásielku týchto čipov a práve ich testuje.

Zdroj: AMD

Spoločnosť GlobalFoundariel, ktorá má na starosti výrobu týchto čipov oznámila, že Tesla s nimi spolupracuje. Po chvíli sa však ospravedlnili a toto vyjadrenie stiahli. Znamená to, že je teda vysoko pravdepodobné, že AMD a Tesla pracujú spolu na vývoji nových inteligentných procesoroch. Nasvedčuje tomu aj personálna rošáda jedného z popredných architektov medzi jednotlivými spoločnostiami, konkrétne reč je Jimovi Kellerovi, ktorý pôvodne pracoval pre Apple a neskôr pre AMD odkiaľ prešiel do Tesly.

Taktiež na projekte pracuje veľa veteránov firmy AMD, jeden z hlavných vývojárov Bill McGee, taktiež aj Dan Bailey ktorý vytvára návrhy pre systémové obvody a v neposlednom rade riaditeľ oddelenia pre vývoj čipov Ganesh Venkataramanan.

V každom prípade hneď ako budú známe prvé výsledky tejto spolupráce tak vás budeme informovať.

zdroj: neowin.net titul. obrázok (Tesla.com)

 

TIP  Spoločnosť Oppo predstavila revolučný smartfón. V Číne vyrastá silná konkurencia pre dnešných technologických gigantov
Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.