Terry Meyrson, ktorý skončil ako výkonný viceprezident dohliadajúci na Windows od roku 2013 odkryl dôvody neúspechu mobilnej platformy | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Terry Meyrson, ktorý skončil ako výkonný viceprezident dohliadajúci na Windows od roku 2013 odkryl dôvody neúspechu mobilnej platformy

Terry Myerson

Windows 10 Mobile

Terry Meyrson, ktorý skončil ako výkonný viceprezident dohliadajúci na Windows od roku 2013 odkryl dôvody neúspechu mobilnej platformy

Terry Meyrson, ktorý skončil ako výkonný viceprezident dohliadajúci na Windows od roku 2013 odkryl dôvody neúspechu mobilnej platformy

Terry Meyrson skončil ako výkonný viceprezident dohliadajúci na Windows platformu, pod ktorú spadal aj mobilný Windows. Jeho história v Microsofte siaha až neuveriteľných 21 rokov dozadu. Vedúcim pracovníkom mobilnej platformy sa stal na jar v roku 2013. Nastarosti  tak mal Xbox, Windows Mobile a aj samotný Windows. Mal pod sebou neuveriteľný počet inžinierov, zhruba 17 tisíc a zodpovedal za biznis v objeme okolo 40 miliárd dolárov ročne. V tom čase na čele spoločnosti stál ešte Steve Ballmer a mobilná platforma Windows Phone si viedla relatívne dobre a to hlavne vďaka Nokii, ktorá bola ťahúňom.

Nuž, všetko čo raz začalo musí aj raz skončiť a tak sa teraz aj deje. Čo sa týka plánov samotného Terryho tak tie sú momentálne úplne iné ako práca, rozhodol sa na nejakú dobu jednoducho relaxovať a venovať sa svojej rodine, na ktorú posledné roky nemal čas.

V každom prípade v rámci postu, ktorý uverejnil na sociálnej sieti Linkedin sa rozrozprával aj o mobilnej divízii a dôvodov jej pádu na úplne dno. Dnes už nemusíme špekulovať o tom či Windows Phone je mŕtvy alebo  je stále nažive a môžeme konštatovať, že jedna epocha Microsoftu sa končí.

V týchto dôvodoch Terry Meyrson vidí dôvody pádu mobilnej Windows platformy na úplne dno

Medzi hlavné dôvody, ktoré podľa Terryho stáli za zánikom mobilnej platformy patrí to, že obchodný model, ktorý priniesol konkurenčný Android bol oveľa výkonnejším ako ten, na ktorom pracovali oni. Jednoducho nedokázali udržať s ním krok a kým zistili, že spravili chybu tak už bolo neskoro. Google, ktorý na trh prišiel ešte v roku 2008 tak z pohľadu Microsoftu nebol braný ako konkurencia čo bolo chybou. Každý rok uverejňovali jednu verziu operačného systému za druhou, pridávali nové funkcie a rástla aj stabilita systému a sňou aj popularita. Android bol otvoreným operačným systémom kde developeri mali k nemu plný prístup a tak mohli jednoduchšie tvoriť aplikácie. Tak isto Android bol dostupný pre OEM partnerov a to väčšinou kompletne zadarmo. Nehovor viac o tom, že mnoho spoločností, ktoré stáli za novými zariadeniami jednoducho nemali dostatok voľného kapitálu na vývoj vlastného OS a tak jednoducho sa orientovali práve na Android. To bol hlavný biznis model Google, ktorý podľa Terryho stojí za jeho úspechom.

Android historia

Zdroj: Youtube

Druhým faktorom, ktorý pokladá tiež za kľúčový je Windows CE platforma, ktorá bola staršia a náročnejšia na vývoj aplikácií. Defakto do roku 2007 mobilný Windows nemal relevantnú konkurenciu, až kým na trh neprišiel Apple so svojím prvým iPhone telefónom. Priniesol výrazne lepšie dotykové ovládanie, možnosti prehľadávania webstránok a ďalšími vylepšeniami. Paradoxom bolo to, že skôr od Microsoftu by sa čakalo, že on prinesie lepšie používateľské rozhranie vzhľadom na to, že mal dlhodobé skúsenosti s PC.

TIP  Kriminálna činnosť spojená s dronmi neustále rastie. Aj takto ich využívajú niektorí majitelia!

Zdroj: Linkedin (blog Terry Meyrson), úvodný obrázok: Youtube.com, Pexels.com

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Windows 10 Mobile

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.