Tento klon Samsungu Galaxy S8 stojí zlomok jeho ceny. Ponúka zaujímavý výkon a Infinity displej a je dostupný aj bez DPH či CLA | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Tento klon Samsungu Galaxy S8 stojí zlomok jeho ceny. Ponúka zaujímavý výkon a Infinity displej a je dostupný aj bez DPH či CLA

ANDROID

Tento klon Samsungu Galaxy S8 stojí zlomok jeho ceny. Ponúka zaujímavý výkon a Infinity displej a je dostupný aj bez DPH či CLA

Tento klon Samsungu Galaxy S8 stojí zlomok jeho ceny. Ponúka zaujímavý výkon a Infinity displej a je dostupný aj bez DPH či CLA

Číňania ukazujú už dlhšiu dobu, že kopírovanie im nie je cudzie. Tým najnovším kúskom, ktorý sa nesie v duchu Samsungu Galaxy S8 a je smartfón z dielne HomTom. Nesie názov S8. Hlavným lákadlom tohto zariadenia však nie je len cena, ktorá ja 143€, ale aj zaujímavý výkon.

Zdroj: Homtom

Nekonečný displej či sklenená konštrukcia

Homtom S8 sa nesie v duchu Galaxy S8, o tom niet pochýb. Rovnako ako Kórejci prináša prémiové prvky v podobne skla ako na prednej tak aj na zadnej strane zariadenia, ktoré sú od seba oddelené kovovým rámikom lemujúcim boky smartfónu. Displej v tomto prípade dosiahol veľkosť 5.7“ pričom výrobca priniesol rozlíšenie 1440×720 bodov s pomerom strán 18:9. Nechýba mu ani 2.5D zakrivenie pre lepšie uchopenie v rukách.

Zdroj: GearBest.com

Z hľadiska výkonu ponúka rovnakú RAM ako aj úložisko

Hoci srdce zariadenia netvorí ten najnovší a najvýkonnejší procesor,  ale „len“ osemjadrový procesor MediaTek MT6750T pracujúci na takte 1.5GHz, ktorý by si však mal poradiť v podstate so všetkým načo narazíte v obchode. Sekunduje mu 4GB operačnej pamäte RAM a 64GB úložný priestor s možnosťou rozšírenia o ďalších 128GB. O chod zariadenia sa stará akumulátor o veľkosti 3400mAh s technológiou rýchleho nabíjania. Smartfón ďalej ponúka nie dvojicu, ale hneď trojicu  fotoaparátov, ten hlavný na zadnej strane má rozlíšenie 16MPx, ktorému ku kvalitným záberom dopomáha ešte 5MPx „kolega“ ako aj LED blesk. Na prednej strane nájdeme 13MPx kameru.

Zdroj: Homtom

Smartfónu nechýba ani snímač odtlačkov prstov, ktorý sa stáva pomaly, ale isto štandardom pri nových telefónoch či plné LTE ako aj podpora DUALSIM. Hoci smartfón nie je originálom Samsungu, ale za cenu, ktorá je na úrovni pod 145€ sa jedná skutočne o zaujímavý kúsok. PS: pri využití dopravy cez EU Express sa nemusíte báť dodatočných poplatkov v podobe CLA či DPH, ktoré by vás mohli prekvapiť pri klasickej doprave.

TIP  Robotický vysávač Xiaomi aktuálne s exkluzívnym kupónom kúpiš o 100€ lacnejšie! PS: dostupný je z EÚ skladu

HOMTOM S8 4G nájdeš tu. PS: nezabudni na dopravu EU Express keď nechceš platiť DPH

Zdroj: vlastný

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať ANDROID

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie. Prehlasujem, že ak mám menej ako 16 rokov, tak som požiadal svojho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.