Tento chlapík vyhodil pevný disk so 7500 Bitcoinmi. Inými slovami, disk má dnes hodnotu 80 miliónov dolárov a nachádza sa na skládke odpadu | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Tento chlapík vyhodil pevný disk so 7500 Bitcoinmi. Inými slovami, disk má dnes hodnotu 80 miliónov dolárov a nachádza sa na skládke odpadu

Novinky

Tento chlapík vyhodil pevný disk so 7500 Bitcoinmi. Inými slovami, disk má dnes hodnotu 80 miliónov dolárov a nachádza sa na skládke odpadu

Podarilo sa vám niekedy „vyhodiť z okna“ nejaké peniažky. Osobne sa musím priznať, niekoľko rokov dozadu som šiel do bankomatu, zadal PIN a vybral si 100€, avšak čo čert nechcel tak mi zazvonil telefón a nejak som si zabudol zobrať peniažky. Samozrejme, že „dobrák“ čakajúci v rade ma na to neupozornil a peniažky si zobral. Čo už, za „blbosť“ sa platí. Ale čo tak vyhodiť 80 miliónov dolárov? To je prípad tohto nešťastníka.

Chlapík omylom vyhodil hard disk so 7500 tisícmi Bitcoinov

James Howells je muž, ktorý v roku 2013 vyhodil omylom hard disk s viac ako 7500 tisícmi Bitcoinov. Inými slovami zahodil 80 miliónov dolárov. Pýtate sa ako sa mu to stalo?

„Potom ako som prestal ťažiť tak laptop, ktorý som na to používal sa pokazil. Tak som ho predal na eBayi. Avšak ponechal som si hard disk, ktorý som si nechal lebo som vedel, že obsahuje privátne kľúče k Bitcoin peňaženke. Takže by som mal Bitcoiny, ktoré ak by sa stali raz hodnotným tak by som mal to čo som si vyťažil.“ Potom doplnil: „Niekedy v polovici roku som 2013 robil veľké upratovanie, počas ktorého som vyhodil tisíce libier – omylom som vyhodil harddisk na miestnu skládku odpadu, na ktorej je pochovaný.“

V každom prípade James nestráca nádej. Rozhodol sa, že spraví veľké pátranie na miestnej skládke. V každom prípade mu držíme palce a to aj napriek tomu, že výsledok je otázny. Hard disk môže byť totiž nenávratne poškodený ako aj pochovaný hlboko pod tonami odpadkov.

TIP  Nokia získala ďalších 100 miliónov dolárov na vývoj a výrobu nových smartfónov

Ako by ste sa zachovali vy keby ste vyhodili „milióny“ von oknom? Pustili by ste sa do ich hľadania, ktoré na prvý pohľad vyzerá ako šialený nápad?

Zdroj: independent.co.uk, úvodný obrázok: vlastný

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.