Takto si nainštalujete Windows 10 Spring Creators už dnes | NÁVOD | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Takto si nainštalujete Windows 10 Spring Creators už dnes | NÁVOD

Návody

Takto si nainštalujete Windows 10 Spring Creators už dnes | NÁVOD

Takto si nainštalujete Windows 10 Spring Creators už dnes | NÁVOD

Viacerí z nás nedočkavo čakajú na dlho očakávanú aktualizáciu Windows 10  Spring Creators Update, ktorá mala byť dostupná podľa viacerých reportov  k včerajšiemu dňu. Nuž, nestalo sa tak. A práve preto vám prinášame návod ako je možné nainštalovať aktualizáciu manuálne.

Návod ako nainštalovať Windows 10 Spring Creators Update

V čase prípravy článku (o 22:30 nášho času 10.10.2018) aktualizácia Windows 10 Spring Creators Update nebola ešte oficiálne dostupná, a preto tento spôsob inovovania vášho Windowsu nemusí aktuálne fungovať.

 • Stiahnite si zo stránok nástroj Update Assistant tool, ktorý slúži na to, aby váš PC aktívne vyhľadal dostupnosť aktualizácie. Nájdete ho na tejto adrese.
 • Po inštalácii softwaru ho otvorte a postupujte podľa pokynov. Následne by mal sám automaticky vyhľadať aktualizáciu a stiahnuť ju do PC na pozadí. Následne prebehne inštalácia.

Aktuálne Windows 10 Spring Creators aktualizácia je dostupná v rámci Insider okruhov. Konktétne v Release Preview okruhu, ktorý je posledným okruhom pred oficiálnym vypustením a preto toto zostavenie patrí medzi najstabilnejšie. A my vám ukážeme ako si môžete aktualizáciu stiahnuť z tohto okruhu už dnes.

Návod ako stiahnuť  Windows 10 Spring Creators (cez program Windows Insider)

 • Choďte do Nastavení vášho PC, následne sa prekliknite do položky Update and Security a potom do položky Windows Insider Program.
 • Teraz kliknite na „Get started“. Mala by Vám vyskočiť obrazovka ako môžete vidieť nižšie. V rámci nej pridajte svoj Microsoft účet.
  ako nainstalovat Windows 10 fall creators aktualizaciu_1

  Zdroj: vlastný

 • Následne vám vyskočí ponuka, z ktorej vyberte „Just fixes, apps, and drivers“
  ako nainstalovat Windows 10 fall creators aktualizaciu_2

  Zdroj: vlastný

 • Hotovo. Teraz stačí reštartovať PC a stiahnuť a nainštalovať aktualizáciu. Tento proces by mal trvať zhruba 30 až 60 minút, v závislosti od rýchlosti internetového pripojenia.

  Používateľov upozorňujeme, že inštalácia Windows 10 Spring Creators aktualizácie prostredníctvom programu Windows Insider robia na vlastné riziko. Jedná sa totiž o testovacie zostavenie Windowsu, ktoré nemusí fungovať na 100%. 

  Tip redakcie: po inštalácii rovnakou cestou je možné opustiť program Windows Insider. Následne budete dostávať aktualizácie už len z oficiálnej distribúcie.

Zdroj: vlastný

TIP  Satya Nadella hovorí: "Microsoft pokračuje v investíciách do mobilných technológií"

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Návody

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie. Prehlasujem, že ak mám menej ako 16 rokov, tak som požiadal svojho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.