Takto sa vyvíjala ponuka Štart vo Windows 10. PS: spomeniete si ešte na prvú Štart ponuku vo Windows 10 z roku 2015? | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Takto sa vyvíjala ponuka Štart vo Windows 10. PS: spomeniete si ešte na prvú Štart ponuku vo Windows 10 z roku 2015?

Windows 10

Takto sa vyvíjala ponuka Štart vo Windows 10. PS: spomeniete si ešte na prvú Štart ponuku vo Windows 10 z roku 2015?

Takto sa vyvíjala ponuka Štart vo Windows 10. PS: spomeniete si ešte na prvú Štart ponuku vo Windows 10 z roku 2015?

Úprimne… sledujete aktívne ako sa vyvíja dopredu Windows 10? A čo tak ponuka Štart, spomeniete si ako vyzerala pri predstavení najnovšieho Windowsu? My ani a moc nie a to prinášame novinky zo sveta Windowsu na dennej báze. Na stránkach spoločnosti Microsoft sa objavil zaujímavý blog, v rámci ktorého autori poukazujú na evolúciu ponuky Štart vo Windowse 10. Nuž, nám to nedalo a preto sme sa rozhodli tento blog spracovať a priniesť vám report.

Windows 10 The Anniversary Update (Výročná aktualizácia)

Ako môžete vidieť na obrázkoch nižšie Microsoft v rámci Výročnej aktualizácie presunul zoznam aplikácií (All Apps list) do vrchnej časti ponuky Štart, v rámci ktorej skombinoval najpoužívanejšie aplikácie a všetky aplikácie.  Následne Microsoft na základe spätne väzby urobil niekoľko zmien. Nedávno inštalované aplikácie posunul pod najpoužívanejšie aplikácie.

start-menu vo windows 101-1

Zdroj: Microsoft

Windows 10 Creators update

Windows 10 Creators update priniesol viacero zmien. Microsoft predstavil Fluent Desing Acrylic, ďalšie možnosti prispôsobenia veľkosti živých dlaždíc a podobne. Tiež, vylepšení sa dočkali ikonky, ktoré vo viacerých prípadoch dostali nový dizajn, zmien sa dočkalo aj kontextové menu a celkovo Microsoft zlepšil vzhľad ponuky Štart.

start-menu-windows 10 creators update

Zdroj: Microsoft

V nasledujúcich dňoch nás čakajú ďalšie zmeny spolu s Windows 10 Spring Creators update aktualizáciou

Nuž, o niekoľko dní, konkrétne 10. apríla by sme sa mali dočkať ďalších významných zmien, ktoré zmenia čiastočne aj vzhľad ponuky Štart. Pribudnú nové grafické prvky, ako aj náhľady po prejdení myškou a ďalšie vylepšenia. Vo finále by to malo vyzerať takto:

start-menu-spring creators update

Zdroj: Microsoft

Zdroj: Microsoft, úvodný obrázok: vlastný

TIP  Funkcia najnovšieho Windowsu 10 bude podorovať okamžitú komunikáciu s Androidom a dokonca aj iOS zariadeniami

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Windows 10

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie. V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.