Takto nainštalujete hlasovú asistentku Cortana do vášho Android telefónu. PS: prepojí Vám to PC s telefónom | NÁVOD | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Takto nainštalujete hlasovú asistentku Cortana do vášho Android telefónu. PS: prepojí Vám to PC s telefónom | NÁVOD

ako nainstalovat Cortnau do android smartfonu navod

ANDROID

Takto nainštalujete hlasovú asistentku Cortana do vášho Android telefónu. PS: prepojí Vám to PC s telefónom | NÁVOD

Takto nainštalujete hlasovú asistentku Cortana do vášho Android telefónu. PS: prepojí Vám to PC s telefónom | NÁVOD

Chceli by ste mať hlbšie prepojený váš telefón s Windows 10 počítačom? Nuž, vďaka hlasovej asistentke Cortana je to možné. Aktuálne ju však dostupná len pre americký trh, ale to aj napriek tomu nebráni ju nainštalovať do smartfónov v našom regióne, avšak v tomto prípade ju budete musieť nainštalovať manuálne. Poďme si spolu prejsť krok za krokom ako na to.

Návod ako nainštalovať hlasovú asistentku Cortana do vášho Android smartfónu

  • Najprv si stiahnite aktuálne inštalačný balík Cortany, ktorý nájdete na tejto stránke (odkaz smeruje na inštalačný balíček z 28. marca, ktorý je k dnešnému dňu najaktuálnejší. V prípade ak budete článok čítať neskôr tak aktuálny balík nájdete po zrolovaní stránky nižšie kde sú k dispozícii jednotlivé verzie aplikácie). Nahrajte ju do vášho telefónu.
  • Potom v rámci nastavení telefónu choďte do položky Zabezpečenie a povoľte inštaláciu aplikácií a hier z mimo zdroja obchodu Google Play.
    ako povolit instalaciu aplikaciu z mimo obchodu Google Play Android

    Zdroj: vlastný

  • Následne potom pomocou Total Comandera (alebo iného prieskumníka) otvorte inštalačný balíček a aplikáciu nainštalujte.
  • Hotovo. Teraz máte vo vašom smartfóne hlasovú asistentku Cortana. PS: aby ste prepojili telefón s PC budete ich musieť spolu spárovať  (Nastavenia počítača > Telefón > Pridajte telefón). Nevyhnutné je, aby ste mali na PC nastavení rovnaký MS účet ako aj anglicky hovoriaci región vrátane jazyka.

Prosím berte na vedomie, že inštaláciu aplikácií a hier z iných zdrojov ako je oficiálna cesta robíte na svoje vlastné riziko.

Zdroj: vlastný

 

TIP  Funkcia najnovšieho Windowsu 10 bude podorovať okamžitú komunikáciu s Androidom a dokonca aj iOS zariadeniami

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať ANDROID

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie. V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.