Synpatics oznámil, že spúšťa masívnu výrobu displejov s integrovaným skenerom odtlačkov prstov | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Synpatics oznámil, že spúšťa masívnu výrobu displejov s integrovaným skenerom odtlačkov prstov

Novinky

Synpatics oznámil, že spúšťa masívnu výrobu displejov s integrovaným skenerom odtlačkov prstov

Kde sa dvaja bijú tak tretí vyhráva. Tak toto porekadlo platí v tomto prípade na 100%. Posledné mesiace sme mohli byť svedkami viacerých patentov tých najväčších hráčov na trhu ako sú Microsoft, Google a dokonca aj Apple. Nuž, Synpatics dlho o tom „nekecal“. On to jednoducho prináša.

Spoločnosť Synpatics včera oznámila, že sa púšťa do masívnej produkcie displejov s integrovaným skenerom odtlačkov prstov v displeji. Narozdiel od väčšiny výrobcov, ktorí skener odtlačkov prstov momentálne umiestňujú do hrán telefónu či do zadnej časti smartfónu, resp. do tlačidla „Home“ tak Synpatics prinieslo svoje vlastné riešenie fungujúce priamo na displeji. Podľa oficiálnych vyjadrení spoločnosti, ich technológia Clear ID údajne pracuje aj za nie ideálnych podmienok ako je napríklad vlhkosť, suchosť, reaguje aj na studené prsty či dokonca aj cez ochranné sklíčko (ako je napr. Gorilla Glass). Spoločnosť ďalej dodáva, že ich riešenie je oveľa efektívnejšie ako je napr. Face ID od spoločnosti Apple, ktoré funguje na princípe skenovania tváre. Totiž prostredníctvom Face ID musíte mať skener v určitej polohe, aby vás dokázal oskenovať. V prípade riešenia Synpatics to nehrá žiadnu rolu v akom uhle držíte telefón.

Prvé smartfóny s touto technológiou by mohli údajne prísť už v prvej polovici budúceho roka.

Zdroj: MSP, úvodný obrázok: Pexels.com

TIP  Pozrite sa bližšie na dopravný tunel od Elona Muska, ktorý by mohol zmeniť budúcnosť mestskej hromadnej dopravy

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.