Svet upiera oči na českú hru Kingdom Come: Deliverance, za ktorou stojí známe herného štúdio | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Svet upiera oči na českú hru Kingdom Come: Deliverance, za ktorou stojí známe herného štúdio

Novinky

Svet upiera oči na českú hru Kingdom Come: Deliverance, za ktorou stojí známe herného štúdio

Svet upiera oči na českú hru Kingdom Come: Deliverance, za ktorou stojí známe herného štúdio

Niekoľko dní dozadu česká herná scéna dostala do vienka nový herný titul Kingdom Come: Deliverance, za ktorým stoja  známy ľudia, ktorí stáli aj za úspešnými hernými titulmi ako je Mafia, Operation Flashpoint a ďalšie.

Kingdom Come: Deliverance, hra ktorej oficiálne  vydanie bolo niekoľkokrát posunuté žnie v posledných dňoch jednu ováciou za druhou, a práve preto sme sa rozhodli vám priniesť krátky opis tejto hry, ktorá podľa všetkého bude patriť medzi úspešné herné tituly.

Kingdom Come: Deliverance, hra ktorá dobíja svet

Dej hry Kingdom Come: Deliverance sa začína krátkym animovaným filmov, ktorý vysvetľuje hráčom čo sa stalo počas života Karola IV  po je ho smrti, vrátane jeho korunovácie a zlých nálad lemujúcich sa krajinou.

Václav IV, syn Charesa, bol unesený nevlastnou matkou Zikmunda, ktorá ho chcela prinútiť vzdania sa kráľovskej koruny. Netrvalo dlho a Zigmund sa dostal do Čiech, v rámci ktorých viedol svoju armádu z jednej dediny do druhej.

Kingdom Come Deliverance

Zdroj: Youtube (Kingdom Come Deliverance)

Váš príbeh začína prebudením sa  Henryho,  syna slávneho kováča. Po splnení niekoľkých jednoduchých úloh v rodnom meste Skalica sa v meste objaví aj Zigmund so svojou armádou kde sa Jindra (hráč) stane svedkom brutálnej popravy jeho rodičov. Nuž a tu započne vaša cesta za pomstou.

Kingdom Come Deliverance_3

Zdroj: Youtube (Kingdom Come Deliverance)

Mimochodom, hra ani nie dva týždne po oficiálnom vypustení dobíja státisíce počítačov po celom svete. Napríklad vo Veľkej Británii je druhým najpredávanejším herným titul.

TIP  Parádnu survival adventúru The Flame in the Flood si do 12.5. môžete stiahnuť úplne zdarma

Za hrou stojí český vývojár Daniel Vávra, ktorý stal za zrodom jednej z najpopulárnejších hier vôbec – Mafia. Kingdom Come: Deliverance má tak zatiaľ hviezdny nástup a veď veru má aj prečo. Totiž vymyká sa štandardom klasických RPG hier a najlepšie na tom je, že má aj historický základ, ktorý kopíruje skutočné udalosti z 15. storočia.

Zdroj: vlastný, slavorum.org, Youtube

 

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie. V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.