Surface Pro a Surface Laptop si svojpomocne neopravíte a ani nevylepšíte. V testoch náročnosti dosahuje najvyššie hodnotenia | VIDEO | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Surface Pro a Surface Laptop si svojpomocne neopravíte a ani nevylepšíte. V testoch náročnosti dosahuje najvyššie hodnotenia | VIDEO

Novinky

Surface Pro a Surface Laptop si svojpomocne neopravíte a ani nevylepšíte. V testoch náročnosti dosahuje najvyššie hodnotenia | VIDEO

Laptopy sú šikovným nástrojom hlavne pre ľudí, ktorí potrebujú byť mobilný. Pre mnohých však kúpa notebooku je spájaná automaticky s kúpou ďalšieho komponentu, ktorý dokáže za respektíve malé peniaze zvýšiť výkon zariadenia na nepoznanie (napr. výmena disku, rozšírenie RAM pamäte,…).

Jedným z úspešných projektov, ktoré dopomáhajú používateľov pri „domácom“ upgrade alebo oprave zariadenia je iFixit, ktorý sa pozrel na zúbok nedávno predstaveným zariadeniam Surface ProSurface Laptop.

Nižšie si môžete pozrieť video, na ktorom technici zachytili nevyhnutný proces spojený napríklad s opravou zariadenia alebo výmenou vybraných komponentov.

Ako ste mohli vidieť vyššie tak Surface Laptop v podstate nie je si možné opraviť svojpomocne, bez toho aby ste ho poškodili. Druhým problémom bolo aj to, že vybrané komponenty sú navarené priamo na základnej doske. V konečnom dôsledku technici dali tomuto zariadeniu 0 bodov z 10 (čím nižšie hodnotenie tým náročnejšia výmena). Mierne lepšie sa darilo zariadeniu Surface Pro, ktoré získalo 1 bod z 10. V konečnom dôsledku však aj tu je výmena jednotlivých komponentov veľmi náročná a pre mnohých používateľov nereálne z dôvodu, že jednotlivé časti sú spojené silným lepidlom ako aj preto, že k jednotlivým komponentom sa môžete dostať len po odstránený samotného displeja.

Skúšali ste si už niekedy vymeniť svojpomocne nejaký komponent na vašom zariadení?

Zdroj: iFixit, Youtube

TIP  Zoznámte sa! Toto je Surface Hub 2 zariadenie, ktoré by mohlo zmeniť spôsob, akým pracujeme!

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

1 Comment

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie. V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.