Nové Microsoft Surface Pen je najrýchlejším digitálnym perom na svete | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Nové Microsoft Surface Pen je najrýchlejším digitálnym perom na svete

Novinky

Nové Microsoft Surface Pen je najrýchlejším digitálnym perom na svete

Microsoft nám prináša ďalšiu novinku. Spolu s novým Surface Pro laptopom predstavil vylepšeného nástupcu Surface Pen. Podľa slov Microsoftu si novšiu vylepšenú verziu Surface Pen obľúbia najmä používatelia predošlej verzie. Nové pero prináša vylepšené technológie spolu s novými funkciami.

Nové Surface Pen od Microsoftu ponúka zopár noviniek, ktoré používatelia využijú najmä pri kreslení a maľovaní s väčšou precíznosťou a kontrolou nad perom. Ide najmä o 4-násobné zvýšenie citlivosti na tlak oproti svojmu predchodcovi. Veľkou výhodou bude funkcia, pri ktorej zariadenie rozpoznáva naklonenie pera. Tieto dve výhody spolu prinášajú oveľa realistickejší výsledok pri tieňovaní a maľovaní.

Zdroj: aivanet.com

Spoločnosť prehlásila, že sa jedná o najrýchlejšie pero v porovnaní s konkurentmi. Spolutvorca zariadení Microsoft Surface, Steven Bathiche v rozhovore s TheVerge prezradil, že Surface Pen je dvojnásobne rýchlejšie ako jeho konkurent Apple Pencil. Najnovšia technológia špeciálneho kremíku, dotykového senzora, akcelerátora obrazovky a nového API vo Windows 10 spoločne zaisťujú veľmi rýchlu odozvu na hranici 21 milisekúnd.

Surface Pen bude kompatibilné s predchádzajúcimi Surface zariadeniami. Dostupné bude v 4 farebných prevedeniach: Platinum, Cobalt Blue, Black a Burgundy.

Zdroj:theverge.com, úvodný obrázok(microsoft.com)

TIP  Prečo bolo predstavenie zariadenia Surface Phone / Andromeda opäť odložené? Poznáme dôvod
Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.