Nové Microsoft Surface Pen je najrýchlejším digitálnym perom na svete | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Nové Microsoft Surface Pen je najrýchlejším digitálnym perom na svete

Novinky

Nové Microsoft Surface Pen je najrýchlejším digitálnym perom na svete

Microsoft nám prináša ďalšiu novinku. Spolu s novým Surface Pro laptopom predstavil vylepšeného nástupcu Surface Pen. Podľa slov Microsoftu si novšiu vylepšenú verziu Surface Pen obľúbia najmä používatelia predošlej verzie. Nové pero prináša vylepšené technológie spolu s novými funkciami.

Nové Surface Pen od Microsoftu ponúka zopár noviniek, ktoré používatelia využijú najmä pri kreslení a maľovaní s väčšou precíznosťou a kontrolou nad perom. Ide najmä o 4-násobné zvýšenie citlivosti na tlak oproti svojmu predchodcovi. Veľkou výhodou bude funkcia, pri ktorej zariadenie rozpoznáva naklonenie pera. Tieto dve výhody spolu prinášajú oveľa realistickejší výsledok pri tieňovaní a maľovaní.

Zdroj: aivanet.com

Spoločnosť prehlásila, že sa jedná o najrýchlejšie pero v porovnaní s konkurentmi. Spolutvorca zariadení Microsoft Surface, Steven Bathiche v rozhovore s TheVerge prezradil, že Surface Pen je dvojnásobne rýchlejšie ako jeho konkurent Apple Pencil. Najnovšia technológia špeciálneho kremíku, dotykového senzora, akcelerátora obrazovky a nového API vo Windows 10 spoločne zaisťujú veľmi rýchlu odozvu na hranici 21 milisekúnd.

Surface Pen bude kompatibilné s predchádzajúcimi Surface zariadeniami. Dostupné bude v 4 farebných prevedeniach: Platinum, Cobalt Blue, Black a Burgundy.

Zdroj:theverge.com, úvodný obrázok(microsoft.com)

TIP  Zoznámte sa! Toto je Surface Hub 2 zariadenie, ktoré by mohlo zmeniť spôsob, akým pracujeme!
Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.