SteamVR pre Windows Mixed Reality príde už budúci týždeň. Hráči hier tak budú môcť vyskúšať virtuálnu realitu vo svojej obývačke | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

SteamVR pre Windows Mixed Reality príde už budúci týždeň. Hráči hier tak budú môcť vyskúšať virtuálnu realitu vo svojej obývačke

Novinky

SteamVR pre Windows Mixed Reality príde už budúci týždeň. Hráči hier tak budú môcť vyskúšať virtuálnu realitu vo svojej obývačke

SteamVR pre Windows Mixed Reality príde už budúci týždeň. Hráči hier tak budú môcť vyskúšať virtuálnu realitu vo svojej obývačke

Virtuálna realita bude čoskoro opäť o krôčik bližšie k bežnému používateľovi. Microsoft, totiž pre technologický portál Rollingstone potvrdil, že SteamVR hry sa dostanú do obehu už budúci týždeň, konkrétne 15. novembra. Inými slovami, SteamVR bude dostupný pre Windows Mixed Reality.

Po novom tak Windows Mixed Reality Steam VR preview program nebude otvorený len pre developerov, ale pre všetkých, ktorí majú na svojom PC nainštalovaný Windows 10 v najnovšom zostavení.

Ponuka aplikácií a hier pre Windows rozšírenú realitu je obmedzená

Hoci dnes ponuka aplikácií nie je až tak výrazne veľká, tak aj napriek tomu budete môcť vyskúšať okolo 60 rôznych VR aplikácií a hier. Momentálne sa však v rámci rozhrania VR dá pracovať aj s vybranými 2D aplikáciami. Napríklad s internetový prehliadačom Microsoft Edge, známou službou Skype a ďalšími. Tento typ aplikácií budete musieť „zavesiť“ na stenu a následne budete môcť s nimi pracovať.

Microsoft však druhým dychom dodáva a upozorňuje, že prístup k SteamVR nie je ideálny a treba rátať aj s možnými komplikáciami pričom hovorí aj to, že pri ostrom štarte ich odstráni v čo najkratšom čase. Na druhej strane každá novinka, ktorá prináša niečo na trh je sprevádzaná aj nedostatkami.

Zdroj: Rollingstone, obrázok a video: Youtube kanál GamerMuscleVideos

TIP  Najväčší konkurent SpaceX zvládol najkritickejší test. Blue Origin hlási úspešné pristátie všetkých modulov

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.