SteamVR pre Windows Mixed Reality príde už budúci týždeň. Hráči hier tak budú môcť vyskúšať virtuálnu realitu vo svojej obývačke | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

SteamVR pre Windows Mixed Reality príde už budúci týždeň. Hráči hier tak budú môcť vyskúšať virtuálnu realitu vo svojej obývačke

Novinky

SteamVR pre Windows Mixed Reality príde už budúci týždeň. Hráči hier tak budú môcť vyskúšať virtuálnu realitu vo svojej obývačke

SteamVR pre Windows Mixed Reality príde už budúci týždeň. Hráči hier tak budú môcť vyskúšať virtuálnu realitu vo svojej obývačke

Virtuálna realita bude čoskoro opäť o krôčik bližšie k bežnému používateľovi. Microsoft, totiž pre technologický portál Rollingstone potvrdil, že SteamVR hry sa dostanú do obehu už budúci týždeň, konkrétne 15. novembra. Inými slovami, SteamVR bude dostupný pre Windows Mixed Reality.

Po novom tak Windows Mixed Reality Steam VR preview program nebude otvorený len pre developerov, ale pre všetkých, ktorí majú na svojom PC nainštalovaný Windows 10 v najnovšom zostavení.

Ponuka aplikácií a hier pre Windows rozšírenú realitu je obmedzená

Hoci dnes ponuka aplikácií nie je až tak výrazne veľká, tak aj napriek tomu budete môcť vyskúšať okolo 60 rôznych VR aplikácií a hier. Momentálne sa však v rámci rozhrania VR dá pracovať aj s vybranými 2D aplikáciami. Napríklad s internetový prehliadačom Microsoft Edge, známou službou Skype a ďalšími. Tento typ aplikácií budete musieť „zavesiť“ na stenu a následne budete môcť s nimi pracovať.

Microsoft však druhým dychom dodáva a upozorňuje, že prístup k SteamVR nie je ideálny a treba rátať aj s možnými komplikáciami pričom hovorí aj to, že pri ostrom štarte ich odstráni v čo najkratšom čase. Na druhej strane každá novinka, ktorá prináša niečo na trh je sprevádzaná aj nedostatkami.

Zdroj: Rollingstone, obrázok a video: Youtube kanál GamerMuscleVideos

TIP  Fortnite si na Android smartfónoch zahráte už toto leto!

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie. Prehlasujem, že ak mám menej ako 16 rokov, tak som požiadal svojho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.