Steam radikálne zmení pravidlá! Do obľúbenej služby sa dostanú hry, ktoré by väčšina nečakala | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Steam radikálne zmení pravidlá! Do obľúbenej služby sa dostanú hry, ktoré by väčšina nečakala

steam

Zaujímavosti

Steam radikálne zmení pravidlá! Do obľúbenej služby sa dostanú hry, ktoré by väčšina nečakala

Už pred nedávnom sme vás informovali o tom, že na Steame sa objavujú hry, ktoré tam možno podľa morálnych zásad nemajú čo robiť. V priebehu následujúcich dňoch vedenie Steamu premýšľalo ako ďalej, pretože tu bola veľká pravdepodobnosť nastavenia radikálnych zmien, ktoré na Steame znemožnia dostupnosť erotického, sexuálneho a iného (ne)morálneho obsahu. Teraz sa však zdá, že sa spoločnosť rozhodla pre pravý opak.

Zahraničný server informuje o posledných vyjadreniach Steamu na možnosť zavedenia nových podmienok. Steam priniesol informácie o tom, že sa v spoločnosti rozhodli, že nebudú regulovať obsah dostupný v tejto najväčšej hráčskej digitálnej komunite. Práve naopak, spoločnosť chce dať vývojárom priestor a až na niektoré výnimky, bude väčšina obsahu na Steame dostupná.

Steam si reguláciu obsahu rozmyslel

Zo služby Steam sa tak môže stáť najmenej regulovaný obchod s digitálnym softvérom na trhu. Kým Apple alebo Google, majú veľké usmernenia k tomu, aký obsah na ich obchode môže byť zverejnený, zdá sa, že sa s tým Steam nechce zaťažovať a povolí väčšinu obsahu. Ako informuje priamo zamestnanec zo spoločnosti Valve, ktorá stojí za službou Steam, vo firme panovali rozdielne názory na tému regulácie obsahu.

Steam sa tak pravdepodobne vracia ku koreňom. Služba tak bude ponúkať akýkoľvek obsah, ktorý bude najvhodnejší pre hráča. Tomu v podstate niet divu, pretože každému obchodu záleží na tom, aby mal čo najviac produktov vo svojom portfóliu, ak môžu prispieť ku zaujímavej ziskovosti. Je tak pravdepodobné, že sa na Steame môže aj naďalej objavovať erotický či sexuálny obsah, no služba bude viacej tlačiť na vývojárov hier, aby tento obsah regulovali, prípadne už pred kúpou hry na takýto obsah upozorňovali.

TIP  Aj takto môže vyzerať retro týždeň. Kórejský operátor začal predávať staručké smartfóny iPhone 3GS

Zdroj: arstechnica.com, úvodný obrázok: techspot.com

Windowscentrum.sk je veľmi zaujímavý internetový magazín, ktorý sa focusuje na Windows, Android, iOS, Apple a ďalšie zaujímavé témy. Píšeme taktiež o moderných technológiách, gadgetoch či autách.

Mohlo by ťa tiež zaujímať Zaujímavosti

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.