Steam opravil chybu hardverového a softvérového prieskumu, Windows 10 opäť na čele | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Steam opravil chybu hardverového a softvérového prieskumu, Windows 10 opäť na čele

steam windows 10

PC hry

Steam opravil chybu hardverového a softvérového prieskumu, Windows 10 opäť na čele

Služba Steam každý mesiac anonymne zbiera dáta o softvéri a hardvéri jej zákazníkov. Na základe týchto informácií si robí prieskum, ktorý im pomáha pri rozhodovaní o investíciach a návrhoch rôznych ponúk pre svojich používateľov. Výsledky tohto prieskumu sú samozrejme pravidelne zverejňované na webových stránkach Steamu. Po náhlych zmenách v štatistikách sa však preukázalo, že Steam mal so spôsobom zbierania dát značné problémy.

Vyjadrenie Steamu

Pár dní dozadu sa objavila na stránke Steamu správa o oprave hardverového a softvérového prieskumu. Steam v nej naznačil o akú opravu sa jednalo a čím boli spôsobené výkyvy vo výsledkoch. Hlavným problémom boli internetové kaviarne, ktoré skresľovali celkové štatistiky. Mnohé kaviarne spravovali hardvér svojich počítačov takým spôsobom, že v prieskume boli označení aj starí zákazníci ako noví. Už okolo augusta 2017 sa začali objavovať nedostatky v zbieraní dát, čo vyústilo v nárast používateľov s operačným systémom Windows 7. Stúpanie takisto zaznamenali štvor-jadrové procesory a zmenil sa aj pomer výrobcov grafických kariet. Čo však pomohlo odhaliť chybu bol výrazný nárast zákazníkov používajúcich čínštinu. Problém nastával v ázijských internetových kaviarňach, kde sa každý zákazník započítal do prieskumu hneď niekoľkokrát.

Výsledky by mali byť zase presné

Aj keď Steamu trvalo niekoľko mesiacov, kým objavili a opravili príčinu skreslených štatistík, v správe zverejnili, že sú presvedčení o najvyššej možnej presnosti prieskumu. Operačný systém Windows 10 sa tak s nadpolovičnou väčšinou používateľov znova dostal na prvú priečku. Windows 7 je hneď za ním, no tentokrát s percentuálnym zastúpením 38,12%. Kompletné údaje a grafy si môžete pozrieť na stránkach Steamu.

TIP  Zac Bowden: "Oficiálne oznámenie Andromeda OS aktuálne nehrozí". Microsoft projekt odsúva pravdepodobne na rok 2019

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok: vlastný

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Napíš nám na info@windowscentrum.sk

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať PC hry

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.