Steam na starších verziách Windowsu čoskoro nespustíte | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Steam na starších verziách Windowsu čoskoro nespustíte

steam windows 10

PC hry

Steam na starších verziách Windowsu čoskoro nespustíte

Steam je najväčšou hernou platformou na svete, ktorá súčasne pokrýva takmer celý trh. Najnovšie spoločnosť Valve oznámila, že prestane podporovať staršie verzie Windowsu od začiatku budúceho roka.

Podľa oficiálneho stanoviska sa konkrétne jedná o staršie verzie ako je Windows 7. Znamená to, že Steam už nebude funkčný na verziách systému Windows XPWindows Vista. Inými slovami ak patríte medzi používateľov týchto starších verzií Windowsu tak vám ostane jediná možnosť ak budete chcieť naďalej hrať hry na Steame a tou je prechod na novšiu verziu operačného systému. Dôvodom zrušenia podpory Steamu pre tieto verzie OS je vstavaný internetový prehliadač Google Chrome, ktorý na XP-čku nefunguje korektne.

Valve vie čo robí. Dopady budú minimálne

Valve dobre vie čo robí. Podľa aktuálnych štatistík, ktoré nájdeme na stránkach Steamu dominantným operačným systémom je Windows 10, ktorý nájdeme na viac ako polovici zariadeniach. Na opačnom konci je Windows 8.1 spolu s Windows XP, ktorý má trhový podiel len niečo málo nad 0,20%. Windows Vista v štatistikách nenájdeme a to z dôvodu, že ho má zanedbateľné množstvo používateľov.

Steam statistiky operacny system

Zdroj: vlastný

Zdroj: Steam, úvodný obrázok: vlastný

TIP  Takéto hry nemáju čo na Steame robiť! Valve nechalo na Steame násilnú hru založenú na masových vraždách v školách

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Mohlo by ťa tiež zaujímať PC hry

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.