Štatistiky: Microsoft si mierne polepšil, ale stále je „malým hráčom“ | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Štatistiky: Microsoft si mierne polepšil, ale stále je „malým hráčom“

Novinky

Štatistiky: Microsoft si mierne polepšil, ale stále je „malým hráčom“

comCore jedna z mnohých spoločností, ktoré sa zameriavajú na segment mobilných zariadení vydala celkom zaujímavú štatistiku za obdobie posledných troch mesiacov kedy sledovala počet dodaných zariadení výrobcami telefónov, zastúpenie operačných systémov za spomínané obdobie, ako aj obľúbenosť aplikácií. Výsledky toho výskumu si môžete pozrieť nižšie v tabuľkovom formáte.

Ako možno z tabuľky vyčítať Microsoft / Nokia sa do prvej 5 vôbec nedostal, hoci predstavil viacero prístupných zariadení v posledných mesiacoch, ktoré vo svojej triede nemajú konkurenciu. Najlepšie zo štatistík „veľkých“ predajcov dopadol LG, ktorý si polepšil o 0,7 %.

zastupenie

Predajnosť zariadení

Druhá tabuľka znázorňuje podiel zastúpenia OS na trhu za posledné tri mesiace, kde si Microsoft mierne polepšil o 0,1 %.

zastupenie2

Zastúpenie OS

Posledná tabuľka znázorňuje obľúbenosť aplikácií. Asi nikoho neprekvapí dominancia Facebooku, či Youtube a podobne. Kompletný zoznam najobľúbenejších aplikácií si môžete pozrieť nižšie.

Obľúbenosť aplikácií

Obľúbenosť aplikácií

Informácie o tom priniesol portál androidportal.sk

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Najnovšia video recenzia

Mohlo by ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie. Prehliadaním stránky nám alebo našim partnerom dávate súhlas s ich využívaním.