Štatistiky: Microsoft si mierne polepšil, ale stále je „malým hráčom“ | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Štatistiky: Microsoft si mierne polepšil, ale stále je „malým hráčom“

Novinky

Štatistiky: Microsoft si mierne polepšil, ale stále je „malým hráčom“

comCore jedna z mnohých spoločností, ktoré sa zameriavajú na segment mobilných zariadení vydala celkom zaujímavú štatistiku za obdobie posledných troch mesiacov kedy sledovala počet dodaných zariadení výrobcami telefónov, zastúpenie operačných systémov za spomínané obdobie, ako aj obľúbenosť aplikácií. Výsledky toho výskumu si môžete pozrieť nižšie v tabuľkovom formáte.

Ako možno z tabuľky vyčítať Microsoft / Nokia sa do prvej 5 vôbec nedostal, hoci predstavil viacero prístupných zariadení v posledných mesiacoch, ktoré vo svojej triede nemajú konkurenciu. Najlepšie zo štatistík „veľkých“ predajcov dopadol LG, ktorý si polepšil o 0,7 %.

zastupenie

Predajnosť zariadení

Druhá tabuľka znázorňuje podiel zastúpenia OS na trhu za posledné tri mesiace, kde si Microsoft mierne polepšil o 0,1 %.

zastupenie2

Zastúpenie OS

Posledná tabuľka znázorňuje obľúbenosť aplikácií. Asi nikoho neprekvapí dominancia Facebooku, či Youtube a podobne. Kompletný zoznam najobľúbenejších aplikácií si môžete pozrieť nižšie.

Obľúbenosť aplikácií

Obľúbenosť aplikácií

Informácie o tom priniesol portál androidportal.sk

TIP  Apple má ďalší problém! Aktuálne čelí žalobe pre porušenie patentov zadnej kamery na iPhone 8 a iPhone X

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.