Staručký Windows XP si polepšil za posledný mesiac viac ako Windows 10 | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Staručký Windows XP si polepšil za posledný mesiac viac ako Windows 10

Novinky

Staručký Windows XP si polepšil za posledný mesiac viac ako Windows 10

Tak ako býva zvykom tak aj tento mesiac vyšli nové dáta, ktoré hovoria o rozšírenosti jednotlivých operačných systémov na trhu. Dočkali sme sa viacerých prekvapení.

Dáta pochádzajú z kuchyne známej spoločnosti NetMarketShare, ktorá nás nimi kŕmi v pravidelných intervaloch. Tie najčerstvejšie hovoria o tom, že Windowsu 10, ktorému sa pravidelne spolu s Windowsom 7 darí najlepšie tak tento mesiac „pohorel“. Podarilo sa mu totiž podrásť len 0,17% čo je najmenej za uplynulé mesiace. Na opačnej strane zas skončil staručký a hlavne nepodporovaný Windows XP, ktorý vyskočil o 0,78%. Ako sa darí jednotlivým verziám operačných systémov na trhu si môžete pozrieť nižšie v prehľadnom grafe.

Trhové podiely jednotlivých verzií operačných systémov. Prekvapil Windows XP

V súvislosti s prehľadom rozšírenosti jednotlivých operačných systémov sme sa mohli dočkať aj trhových podielov internetových prehliadačov. Tu môžeme konštatovať, že žiadne prekvapenie sa neudiali. Aj naďalej dominuje internetový prehliadač Google Chrome, za ktorým je internetový prehliadač Internet Explorer, avšak s odstupom takmer 45%.

Zdroj: NetShareMarket

Trhové podiely internetových prehliadačov

Čo sa týka internetového prehliadača Microsoft Edge, tak aj napriek tomu že bol sprístupnený pre konkurenčnú platformu Android tak zaznamenal mierny pokles z 5,15%.

Zdroj: NetShareMarket

Zdroj: NetShareMarket.net

TIP  Funkcia najnovšieho Windowsu 10 bude podorovať okamžitú komunikáciu s Androidom a dokonca aj iOS zariadeniami

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.