Staručký Windows 95 v modernom šate? Pozrite sa na tento zaujímavý koncept | VIDEO | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Staručký Windows 95 v modernom šate? Pozrite sa na tento zaujímavý koncept | VIDEO

Zaujímavosti

Staručký Windows 95 v modernom šate? Pozrite sa na tento zaujímavý koncept | VIDEO

Vytvorenie operačného systému v 90. rokoch, nebolo zrovna najjednoduchšou záležitosťou. Microsoft nad vytváraním legendárneho operačného systému Windows 95 strávil niekoľko rokov, čo nakoniec vzišlo ako správne rozhodnutie a tento operačný systém sa do moderného IT sveta zapísal ako jeden z dôležitých historických míľnikov. Windows 95, s kódovým označením Chicago, bol v podstate prvou hlavnou verziou Windowsu v produktovej rade operačných systémov spoločnosti Microsoft. Svoj debut pre spotrebiteľov zaznamenal presne 24. augusta 1995. Za zmienku určite stojí aj fakt, že sa jednalo o operačný systém založený na pracovnej ploche a bol prvým operačným systémom, ktorý prišiel s modernou ponukou Štart. Práve tieto dva prvky položili základné kamene Windowsu, z ktorých Microsoft čerpá dodnes.

Autor má na konte hneď niekoľko podobných videí

Operačný systém Windows 95 prišiel s novým grafickým používateľským rozhraním a kvôli famóznému štartovaciemu zvuku sa zapísal do pamätí všetkých, ktorí zariadenie s týmto systémom používali. V dnešnej dobe by bol dizajn 95ky považovaný za naozaj zastaraný, no dokázali by sme ho pretransformovať do moderného kabátu, no zároveň udržať jeho klasické prvky? S touto myšlienkou prišiel už známy youtuber a dizajnér Avdan, ktorý nám len nedávno predstavil Windows XP v modernom prevedení. Tentokrát sa ale zameral na ešte starší Windows a do hľadáčika mu padla 95ka.

Zdroj: Youtube – Avdan

Starý operačný systém v modernom šate

Koncept s názvom Windows 95 – 2018 Edition predstavuje starý operačný systém v modernom prevedení, zatiaľ čo zachováva jeho klasické prvky. Moderná verzia si zachováva staromódny vzhľad a farby, no zároveň prichádza s viacerými prvkami moderného Windowsu. Medzi ne určite patrí uhladenosť hrán, písmen, nové pozadie pracovnej plochy, ale aj používateľské rozhranie a prehliadač Microsoft Edge.

TIP  Tesla údajne vrátila takmer štvrtinu predobjednávok Modelu 3 v USA. Obrovské zlyhanie velikána?

Patrili ste aj Vy medzi používateľov Windowsu 95? Ako hodnotíte tento operačný systém s odstupom času? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: windowslatest.com, úvodný obrázok (Youtube – Avdan)

Mohlo by ťa tiež zaujímať Zaujímavosti

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.