Startup s názvom Orion Span chce do roku 2022 otvoriť prvý vesmírny hotel. Cena pobytu nebude pre každého | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Startup s názvom Orion Span chce do roku 2022 otvoriť prvý vesmírny hotel. Cena pobytu nebude pre každého

Novinky

Startup s názvom Orion Span chce do roku 2022 otvoriť prvý vesmírny hotel. Cena pobytu nebude pre každého

Startup s názvom Orion Span chce do roku 2022 otvoriť prvý vesmírny hotel. Cena pobytu nebude pre každého

Už v dnešných dňoch si čisto teoreticky môže každý z nás kúpiť letenku do vesmíru. S touto myšlienkou prišli už pred pár rokmi spoločnosti ako Virgin Galactic alebo Blue Origin, ktoré majú svojich prvých cestujúcich vyniesť na obežnú dráhu Zeme už o pár rokov. Už tento nápad znie celkom bláznivo, no novovnizkajúci startup s názvom Orion Space chce hranice vesmírneho cestovania posunúť ešte o čosi vyššie. Do roku 2022 chce na obežnej otvoriť prvý vesmírny hotel.

12-dňový pobyt na obežnej dráhe vo vesmírnom hoteli vás vyjde celkom draho

Hotel s názvom Aurora Station sa má na obežnú dráhu Zeme dostať už v roku 2021 a svojich prvých pasažierov sa dočká v roku 2022. Momentálne je na výber 12-dňový vesmírny pobyt, za ktorý si musíte zaplatiť celkom astronomických 9,5 milióna dolárov, čo je v prepočte zhruba 7,7 milióna eur. Cena pobytu zahŕňa všetky náklady, potreby a služby, ktoré budú nevyhnutnou súčasťou výcvikového plánu a samotného pobytu na obežnej dráhe. Každý návštevník najprv prejde 3-mesačným tréningovým programom a po jeho absolvovaní bude schopný zvládnuť let na obežnú dráhu Zeme do Aurora Station hotelu. Na palube sa v jednom momente budú nachádzať iba 4 hostia a 2 členovia posádky, takže určite nepôjde o obrovskú vesmírnu loď ale skôr o malú vesmírnu stanicu. Tí, ktorých táto ponuka nadchla musia momentálne zaplatiť zálohu vo výške 80 tisíc dolárov, ktorá je pochopiteľne vratná, pre prípad, že si niekto svoj výlet do vesmíru rozmyslí.

Nie je všetko tak jednoduché, ako to na prvý pohľad vyzerá

Najväčším problémom tohto projektu je fakt, že je iba v prvotnej fáze. Spoločnosť momentálne nedisponuje žiadnymi reálnymi dielmi na vytvorenie požadovanej stanice a taktiež nepodpísala žiadnu zmluvu s prepravnou spoločnosťou. Plán je to síce dobrý, no spoločnosť má pred sebou ešte veľa práce. Podľa generálneho riaditeľa spoločnosti Orion Span, bude spoločnosť disponovať svojím “hotelom” už o 6 až 9 mesiacov, no zatiaľ nič nie je oficiálne potvrdené. Ďalší postup spoločnosti a vývoj celého projektu ukáže zrejme až čas. V každom prípade držíme tomuto projektu palce.

TIP  Tak tomuto sa povie masaker! Vývojár priniesol nový GTA V Hulk Mod. Ponúka špeciálne útoky, lozenie po stenách, super silu a mnoho ďalšieho

Zdroj: endgadget.com, úvodný obrázok (Orionspan.com)

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.