Staré verzie Internet Exploreru sa dajú hacknúť už teraz | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Staré verzie Internet Exploreru sa dajú hacknúť už teraz

Novinky

Staré verzie Internet Exploreru sa dajú hacknúť už teraz

Aj keď už veľa ľudí nepoužíva Internet Explorer, stále sa nájdu takí, ktorí tento prehliadač obľubujú. Ale omnoho ťažšie je ešte nájsť ľudí, ktorí používajú IE, ale používajú jeho staršiu verziu.

V tomto januári totiž Microsoft zastavil aktívnu podporu pre staršie verzie IE. Aktualizácie a aktívnu podporu dostávajú už iba verzie 9, 10 a 11. Ak teda už IE používate, buďže si istí, že používate novú verziu, keďže staré verzie vám už teraz môžu spôsobiť výrazné problémy.

Nová chyba na starších verziách ukázala, že útočník, ktorý využije spomenutú chybu, môže okamžite získať na bežiacom systéme také práva, aké má súčasný uživateľ. To znamená, že ak ste prihlásený ako administrátor, tak útočník získa tiež administrátorske práva a môže vám poriadne zavariť.

Nové verzie IE by už túto chybu mali mať odstránenú. Staré žiaľ nie.

Aj keď IE nepoužíva až tak veľa uživateľov, tak problém sa môže týkať aj ich, keďže niektoré aplikácie môžu využívať IE ako prístup k internetu.

TIP  Microsoft definitívne kupuje webovú službu GitHub. Dá zaň 7,5 miliardy dolárov! Poznáme ďalšie plány Microsoftu s touto službou, ktoré sú naozaj zaujímavé

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Napíš nám na info@windowscentrum.sk

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.