Staré Samsungy Galaxy S5 využili na ťažbu Bitcoinov. Je to efektívnejšie než ťaženie cez PC | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Staré Samsungy Galaxy S5 využili na ťažbu Bitcoinov. Je to efektívnejšie než ťaženie cez PC

Novinky

Staré Samsungy Galaxy S5 využili na ťažbu Bitcoinov. Je to efektívnejšie než ťaženie cez PC

Nuda či kreativita v práci? Možno oboje, ale výsledok inžinierov spoločnosti Samsung stojí skutočne zato. Vytvorili „zariadenie“ pozastavujúco zo starých zariadení Samsung Galaxy S5, ktoré slúži na ťažbu kryptomien.

Celkovo zamestnanci využili 40 zariadení Galaxy S5, na ktoré nainštalovali špeciálny operačný systém, vďaka ktorému je možné využívať smartfóny na ťažbu kryptomien. Cieľom tohto interného projektu pritom nebola samotná ťažba kryptomien, ale poukázanie na efektívne využitie „starého“ železa, ktorému je možné vdýchnuť nový život.

“Táto inovatívna platforma poskytuje ekologicky zodpovedný spôsob, ako využiť staré mobilné zariadenia Galaxy a tak im vdýchať nový život, ako aj možnosť ako vrátiť hodnotu starým zariadeniam, ktoré by inak zostali zabudnuté v šuflíkoch alebo by boli zlikvidované”

Mimochodom, ak sa pýtate na efektivitu tak tá je vyššia ako v porovnaní s procesorom i7 2600.

Zdroj: Sammobile.com

Toto nie je jediný podobný projekt Sammsungu

Samsung pritom už viackrát hľadal spôsob ako vdýchnuť starým zariadeniam život. Napríklad ich smartfón Galaxy note 7 využili ako bezpečnostný kamerový systém vo fabrikách.

Zdroj: Sammobile.com

TIP  Samsung Galaxy Note 9 ponúkne 512 GB úložisko, 8 GB RAM a ďalšie zaujímavosti

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.