Staré dobré časy. Microsoft opäť pokoril 600 miliardovú hranicu | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Staré dobré časy. Microsoft opäť pokoril 600 miliardovú hranicu

Novinky

Staré dobré časy. Microsoft opäť pokoril 600 miliardovú hranicu

Staré dobré časy. Microsoft opäť pokoril 600 miliardovú hranicu

Písal sa ešte rok 2000 kedy Microsoft prvýkrát pokoril hranicu hodnoty spoločnosti 600 miliárd dolárov. V tých časoch Microsoft patril medzi najhodnotnejšie spoločnosti na svete a nie je tomu ani teraz inak, s tým rozdielom že dnes ich za touto hranicou nájdeme väčšie množstvo.

Teraz, po viac ako 17 rokov sa táto redmontská spoločnosť opäť dostáva do „elitného“ klubu spoločností, ktorých trhová hranica je viac ako 600 miliárd dolárov. Tomuto výsledku môže spoločnosť poďakovať rastu hodnoty akcií, ktoré ešte vo štvrtok podrástli o 0.4%. Jedna akcia sa tak na trhu predávala za 77,91 dolárov.

Mimochodom, Microsoftu sa tak podarilo od januára tohto roka podrásť o 100 miliárd dolárov. Totiž, začiatkom roka Microsoft vstúpil do klubu „500 miliardových spoločností“. Microsoft má stále však ešte niekoľko silných rivalov pred sebou, napríklad Apple má dnes hodnotu okolo 800 miliárd dolárov či  spoločnosť Alphabet (Google), ktorej trhová hodnota je približne 690 miliárd dolárov.

Zdroj: Neowin

TIP  Apple to Microsoftu poriadne natrel! Nový systém prináša veľmi zaujímavé funkcie, ktoré užívatelia Windows 10 budú chcieť taktiež!

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

1 Comment

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.