Spúšťa sa Vám počítač príliš pomaly? Čo tak si zapnúť rýchle zapínanie vo Windowse 10? | NÁVOD | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Spúšťa sa Vám počítač príliš pomaly? Čo tak si zapnúť rýchle zapínanie vo Windowse 10? | NÁVOD

pomaly pocitac_uvony

Návody

Spúšťa sa Vám počítač príliš pomaly? Čo tak si zapnúť rýchle zapínanie vo Windowse 10? | NÁVOD

Určite to poznáte, zapínate počítač, ale ide mu to ako v lete na saniach. Nuž, aj s týmto problémom sa dá bojovať. Windows 10 totiž v rámci Kontrol panelu ponúka možnosť aktivovania rýchleho bootovanie operačného systému. Oceníte to hlavne ak využívate HDD disk. V prípade ak máte vo svojom PC SSD disk tak táto funkcionalita vám neprinesie až tak výrazne zrýchlenie. Poďme sa však v každom prípade pozrieť ako túto funkcionalitu aktivovať.

Ako zapnúť rýchle spúšťanie počítača s Windows 10

 • Otvorte si teraz ponuku Štart a napíšte „Control Panel“, resp. Kontrol panel.
  Ako zapnut control panel Windows 10

  Zdroj: vlastný

 • Následne kliknite na System and Security a potom vyberte možnosť Power Options.
 • Teraz ako na obrázkoch nižšie môžete vidieť tak kliknite na „Choose what the power buttons do“. Následne aktivujte rýchle spúšťanie PC.
  rychle spustanie PC

  Zdroj: vlastný

 

Zdroj: vlastný, úvodný obrázok: vlastný

TIP  Spoločnosť Microsoft zavádza časovú OS v aplikácii fotografie všetkým používateľom Windowsu 10

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Mohlo by ťa tiež zaujímať Návody

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.