Spotify oproti Apple Music výrazne oslabuje. Apple jej dýcha na päty a rastie rapídnym tempom | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Spotify oproti Apple Music výrazne oslabuje. Apple jej dýcha na päty a rastie rapídnym tempom

Apple Music

Apple

Spotify oproti Apple Music výrazne oslabuje. Apple jej dýcha na päty a rastie rapídnym tempom

Spotify oproti Apple Music výrazne oslabuje. Apple jej dýcha na päty a rastie rapídnym tempom

Apple slávi ďalší úspech. Keď jablčná spoločnosť pred pár rokmi dozadu predstavila hudobnú službu Apple Music, nikto nečakal, že hudobná služba dosiahne pomerne rýchlym tempom obrovské množstvo predplatiteľov. Dnes je tomu inak. Apple stále dýcha čoraz viac na päty hudobnej služby Spotify, ktorá dňom čo dňom pred Applom stráca náskok.

Hudobná služba Apple Music teraz dosiahla ďalší míľnik, keďže má v tejto chvíli už viac ako 40 miliónov aktívnych odberateľov. Apple Music zároveň povedie nový viceprezident Oliver Schusser. Práve on je súčasťou spoločnosti Apple už viac ako 14 rokov a bol aktívne zapojený do projektov ako iTunes, App Store, iBooks a množstvo ďalších projektov. Vedenie Applu sa tak rozhodlo dať šancu človeku, ktorý Apple už veľmi dobre pozná.

Apple Music neustále získava nových a nových predplatiteľov

Apple Music má už v tejto chvíli 40 miliónov aktívnych platiteľov. Toto číslo je skutočne pôsobivé, no pravdepodobne to Applu nestačí a bude robiť maximum pre získanie nových a nových členov. Hudobná služba Spotify má k dnešnému dňu vyše 70 miliónov aktívnych predplatiteľov a služba verí, že sa celkový počet užívateľov môže v tomto roku navýšiť až na 200 miliónov aktívnych používateľov.

Obe hudobné služby sa budú pravdepodobne snažiť získať v nasledujúcich týždňoch až mesiacoch čo najväčší počet nových používaľov. Faktom však zostáva, že Apple má dnes oproti Spotify obrovskú výhodu, keďže Apple Music je priamo integrovaná do všetkých iPhonov a už od spustenia iPhonu sa v ponuke nachádza aplikácia Apple Music, kým Spotify je nutné pre akúkoľvek platformu ešte dodatočne doinštalovať.

TIP  Aj napriek celkovému poklesu predaja smartfónov Xiaomi raketovo rastie. Tu sú čísla!

Zdroj: Gsmarena.com, úvodný obrázok: Theodysseyonline.com

Windowscentrum.sk je veľmi zaujímavý internetový magazín, ktorý sa focusuje na Windows, Android, iOS, Apple a ďalšie zaujímavé témy. Píšeme taktiež o moderných technológiách, gadgetoch či autách.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Apple

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.