Spotify budeme môcť ovládať prostredníctvom hlasových príkazov. Konkurencia pre Apple? | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Spotify budeme môcť ovládať prostredníctvom hlasových príkazov. Konkurencia pre Apple?

Spotify

Novinky

Spotify budeme môcť ovládať prostredníctvom hlasových príkazov. Konkurencia pre Apple?

Spotify budeme môcť ovládať prostredníctvom hlasových príkazov. Konkurencia pre Apple?

Už pred nedávnom sa objavili informácie o tom, že Spotify plánuje predstaviť svoj vlastný inteligentný reproduktor, ktorý bude ovládaný hlasovými povelmi. Server TechCrunch navyše zdôrazňuje, že hudobná služba potichu spustila funkciu hlasového asistenta priamo v aplikácii Spotify pre vybrané množstvo užívateľov.

Aktuálne je nová funkcia iba v začiatkoch a testovať ju môže iba veľmi malé množstvo používateľov. Spoločnosť Spotify však už oficiálne potvrdila existenciu tejto funkcie a poznamenala, že sa zatiaľ jedná iba o test.

Spotify sa tak pravdepodobne inšpiruje spoločnosťou Apple, ktorá už pred nedávnom predstavila inteligentný reproduktor Apple HomePod, ktorý prehráva hudbu v rámci hlasového povelu. Spotify sa tak pravdepodobne zamýšľa nad implementovaním funkcie hlasového ovládania aj do svojej služby.

V tejto chvíli nie je jasné, či a kedy sa vôbec nejaký inteligentný reproduktor od Spotify môže oficiálne objaviť. Obľúbená hudobná služba sa však minulý mesiac pochválila, že má oproti Apple dvojnásobné množstvo odberateľov, čo určite znamená aj väčší tlak zo strany užívateľov k vývoju a prinášaniu nových a zaujímavých funkcií.

Zdroj: 9to5mac.com, úvodný obrázok: Telegraph

TIP  Xiaomi Max 2 smartfón s batériou 5300mAh a 6,4“ FULL HD displejom môžeš mať výrazne lacnejšie z EÚ skladu

Windowscentrum.sk je veľmi zaujímavý internetový magazín, ktorý sa focusuje na Windows, Android, iOS, Apple a ďalšie zaujímavé témy. Píšeme taktiež o moderných technológiách, gadgetoch či autách.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie. Prehlasujem, že ak mám menej ako 16 rokov, tak som požiadal svojho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.