Spomínate na legendárnu „žiletku“ RAZR od Motoroly? Takto by mohol vyzerať jej nástupca | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Spomínate na legendárnu „žiletku“ RAZR od Motoroly? Takto by mohol vyzerať jej nástupca

ANDROID

Spomínate na legendárnu „žiletku“ RAZR od Motoroly? Takto by mohol vyzerať jej nástupca

Písal sa rok 2004 kedy svetlo sveta uzrelo legendárne „Véčko“ od Motoroly, telefón RAZR. Celkovo sa predalo viac ako 130 miliónov kusov tohto telefónu.  Určite mnohí z vás si na tento kúsok ešte dobre pamätajú. Jednalo sa o zariadenie, ktoré ponúkalo 2,2“ displej, ktorý bol vďaka unikátnej sklápacej konštrukcii chránený pred prípadným poškodením. Nechýbala ani podpora GPRS, teda predchodcu dnešnej 3G či 4G siete. Predinštalovaný prehliadač, s ktorým ste brázdili internet, resp. v lepšom prípade optimalizované wap stránky.

Spoločnosť Motorola svojho času chcel využiť známu značku „RAZR“ s predstavením nových zariadení poháňaných s operačným systémom Android, ale úprimne, žiadnu príbuznosť by ste tam nenašli teda okrem mena.

Nedávno Nokia spravila znovuzrodenie jej slávnej Nokie 3310 a to je možno jeden z dôvodov prečo sa začala spomínať aj „nová“ Motorola RAZR. Mnohí fanúšikovia na margo viacerých konceptov, ktoré sa následne objavili v spojitosti s telefónom RAZR začalo veriť v znovuzrodenie tohto telefónu. Samozrejme, dnes sa jedná viac menej len o špekulácie, ktoré spoločnosť nepotvrdila, ale ani nevyvrátila. V každom prípade nám to nebráni si nostalgicky zaspomínať a pozrieť si koncept tohto zariadenia ako by mohlo vyzerať po viac ako dekáde.

Motorola RAZR 2018 (koncept)

Zároveň špekulácie o znovuzrodení povzbudzujú aj informácie, ktoré hovoria o novej ére ohybných displejov, ktoré by dokázali podobný dizajn telefónu reálne aj priniesť na trh. V každom prípade, RAZR telefón v tejto podobe by uvítali mnohí, čo na to hovoríte?

TIP  Motorola sa zaraďuje medzi spoločnosti ako Microsoft a Samsung. Dala si patentovať skladací smartfón

Zdroj: MobySmartCat 

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať ANDROID

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.