Spoločnosť Vivo si pripíše ďalšie prvenstvo. Na trh prinesie zrejme prvý smartfón s 10GB RAM | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Spoločnosť Vivo si pripíše ďalšie prvenstvo. Na trh prinesie zrejme prvý smartfón s 10GB RAM

Novinky

Spoločnosť Vivo si pripíše ďalšie prvenstvo. Na trh prinesie zrejme prvý smartfón s 10GB RAM

Spoločnosť Vivo nie je v našich končinách nejako extra známa. Jej hlavným cieľom je prinášať novinky pre čínsky trh, no za posledných pár rokov má na svojom konte naozaj niekoľko prvenstiev, ktorými sa aspoň čiastočne presadila a preslávila po celom svete. V roku 2014 spoločnosť Vivo predstavila najtenší Android smartfón, vtedy dostupný na trhu. Následne predstavila aj prvý smartfón s duálnou prednou kamerou a o rok neskôr priniesla prvý smartfón s 6GB RAM. Na konci roka 2017 si pripísala ďalšie prvenstvo. Predstavila prvý smartfón so zabudovaným snímačom odtlačkov prstov priamo v displeji. Spoločnosti Vivo ale zrejme toto nestačí a v pláne má priniesť naozajstnú beštiu, ktorá by mala všetky konkurenčné smartfóny definitívne odpísať. Predstavme si, čo si pre nás tento čínsky výrobca chystá.

Na trhu nebude mať konkurenta

Tento rok by sa mal do predaja dostať smartfón s označením Vivo Xplay 7, ktorý by sa mal stať novou vlajkovou loďou spoločnosti. Bude vybavený procesorom Snapdragon 845, ktorý nájdeme v tohtoročných vlajkových lodiach, 4K bezrámčekový displej na 3 stranách so skenerom odtlačkov prstov priamo v displeji, odomykanie pomocou tváre, vynikajúci duálny fotoaparát a 256GB/512GB interné úložisko. Ako poslednú spomenieme operačnú pamäť RAM, ktorá by na tomto smartfóne mala dosiahnúť až neuveriteľnú hodnotu 10GB.

Využije vôbec toľko bežný používateľ?

To je jedna z hlavných otázok väčšiny používateľov. V prípade 10GB RAM sa jedná o naozaj až neuveriteľne obrovskú operačnú pamäť, ktorú na smartfóne nemá bežný človek ako využiť. Väčšina ľudí vlastní notebooky alebo počítače s 8GB RAMkou, a to na počítači vykonávajú oveľa výkonnostne náročnejšie úlohy, ako na smartfóne. Pokiaľ budú tieto zatiaľ nepotvrdené informácie oficiálne, môžeme hovoriť o blížiacej sa revolúcii v svete smartfónov, no zatiaľ nie sme natoľko odvážni, aby sme si dovolili odhadnúť predpokladaný dátum predstavenia novej vlajkovej lode spoločnosti Vivo, ktorá zrejme spôsobí vrásky na čele aj gigantom ako Samsung alebo Apple.

TIP  Objavil sa prvý render budúceho Samsungu Galaxy Note 9. Pozrite sa ako by mohol vyzerať telefón, na ktorý mnohí netrpezlivo čakajú!

Zdroj: neowin.net

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.