Spoločnosť RED napreduje vo vývoji prvého smartfónu s holografickým displayom | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Spoločnosť RED napreduje vo vývoji prvého smartfónu s holografickým displayom

ANDROID

Spoločnosť RED napreduje vo vývoji prvého smartfónu s holografickým displayom

Spoločnosť RED napreduje vo vývoji prvého smartfónu s holografickým displayom

Firma s názvom RED, ktorá je známa vývojom kamier sa rozhodla vytvoriť svoj prvý telefón respektíve skôr nový druh smartfónu. Podľa uvedených informácii by sa mal volať Hydrogen a jeho cenovka by sa mala vyšplhať až k číslu od 1000 euro do 1300 euro. Jeden z dôvodov tejto ceny môže byť kamera, ktorá by mala byť jednou z top medzi všetkými smartfónmi a druhým dôvodom môže byť použitie holografického displeja.

A kto je vlastne schopný vyvinúť takýto displej? Ukázalo sa, že spoločnosť Leia Inc. spolupracujúca s inžiniermi firmy HP.

Leia vyvinula technológiu ktorá kombinuje LCD displej s podsvietením ktoré bude vytvárať svetlo zlučujúce sa pri prechode displejom a tak vytvárať 3D ilúziu pre ľudské oči. Táto technológia je ešte lepšia v tom, že užívatelia, ktorým sa táto funkcia páčiť nebude, si budú môcť vybrať aj 2D zobrazovanie.

Všetko vyzerá skvelo ale je tu jeden háčik ktorý potvrdil jeden z predstaviteľov firmy RED a to, že ich telefóny využívajú .h4v formát pre 4D renderovanie.

Vývojári skúmajú možnosť zachytávať fotky zo 4 synchronizovaných kamier ktoré by vytvorili dokonalý hologram. Toto je však technika ktorá je veľmi náročná na ovládanie a preto by s ňou mohli mať amatéri veľmi veľké problémy a potenciál by ostal nevyužitý.

Bude mať Hydrogen a jeho holografický displej úspech alebo to bude len niečo podobné ako Fire phone od spoločnosti Amazon? Dajte nám vedieť čo si o tom myslíte.

TIP  Elon Musk tvrdí, že najpravdepodobnejší scénar života na Marse je pod jeho povrchom

Zdroj: futurism.com

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať ANDROID

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.